Zpět na » Primera Division » Guardiola odmítl možnost získat barcelonského Coutinha

Primera Division - Guardiola odmítl možnost získat barcelonského Coutinha

Guardiola odmítl možnost získat barcelonského Coutinha © thesun.co.uk - Coutinho a Guardiola

0

Líbilo se

09.09. - Rozhodnutí, k němuž vedení barcelonského klubu dospělo v úplném závěru uplynulé sezóny, bylo jasné - prodat Brazilce Philippeho Coutinha. Nejdražší fotbalista klubové historie se za rok a půl nedokázal prosadit podle očekávání a tak chtěla direktiva Barcy získat vynaložené prostředky za brazilského hráče zpět. Nebo aspoň větší část.

Záměrem bylo počkat až skončí Copa América, na níž se měl Coutinho ukázat a následně ho za slušné peníze prodat. Ostatně v dresu Selecçao „Cou" vždycky válel. Jenže na takový scénář bohužel pro Barcelonu nedošlo.

Katalánci následně nabízeli hráče hned několika klubům, ale ani jeden o hráče neměl zájem.

„Jedním z prvních oslovených klubů byl Manchester City. Šlo sice o jen o neformální nabídku, která se dostala k Pepu Guardiolovi. Ten ale jasně řekl, že o hráče zájem nemá. Samozřejmě uznal hráčovy kvality, nicméně odmítl s tím, že tuto pozici má v týmu dobře pokrytu," sdělila televizní stanice TV3.

A Barça tedy hledala dál. Byť byla prvotní idea prodat hráče natvrdo, postupem času se tato prioritní alternativa začala rozplývat, tedy aspoň za podmínek, jaké si Barça vysnila, za částku kolem 100 milionů eur.

Konkrétní obrysy proto nabrala varianta hostování. Po uzavření přestupového trhu v Anglii už zbývalo maximálně PSG a Bayern. Tam nakonec hráč i zamířil v operaci, z níž asi Barcelona moc profitovat nebude. Ušetří sice hráčův plat a vyinkasuje 8,5 milionů eur za hostování, nicméně už nyní je více skeptiků než optimistů ohledně eventuálního uplatnění opce na přestup, jež činí 120 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články