Zpět na » Primera Division » Prezident Barcelony potvrdil, že Neymar v lednu nepřijde

Primera Division - Prezident Barcelony potvrdil, že Neymar v lednu nepřijde

Prezident Barcelony potvrdil, že Neymar v lednu nepřijde © FotbalPortal.cz - Neymar

0

Líbilo se

07.09. - Prezident španělské La Ligy vyslovil svůj názor, že Brazilec Neymar se nikdy do španělské ligy nevrátí. Nejvyšší představitel Barcelony, která se v létě nejvíce snažila o jeho návrat, tak rezolutní nebyl. Prozatím vyloučil návrat někdejšího hráče azulgranas pouze v lednovém přestupovém okně. Dál se uvidí...

Spousta otázek se vznášela ve vzduchu poté, co se uzavřelo přestupové okno, během něhož měla Barcelona jeden hlavní cíl. Pokusit se získat zpět do svých služeb útočníka Neymara, který dva roky předtím utekl do PSG.

Celá operace vznikla zničeho nic. V průběhu léta se nám donesla informace, že Neymar chce z PSG odejít a v určitém okamžiku byl Leonardo (sportovní ředitel PSG) nakloněn jednání. Nejen s námi, ale i ostatními kluby. Nakonec to nedopadlo, protože jsme požadavky PSG jednoduše nemohli naplnit," uvedl prezident Barcelony Josep María Bartomeu.

Zájem o Neymara v žádném případě neměl původ v nátlaku z kabiny ani nebyl otázkou marketingu. Bylo to čistě sportovní rozhodnutí. Když jsme se dozvěděli, že je Neymar k mání, Abidal s Planesem a Valverdem nám řekli, že do toho půjdeme. Trenéři nám řekli, ať to zkusíme. Byla by to skvělá posila."

Hodně se mluvilo také o tom, že Barça nabízela PSG hráče jako protihodnotu. To ale barcelonský prezident popřel. „Barcelona nikdy nenabízela hráče, bylo to PSG, které nás o ně žádalo. Ve hře bylo hostování s opcí na přestup příští rok. Nemohli jsme přijmout požadavky PSG."

Není ani pravda, že by nás o přestup Neymara žádal Messi. Je to jen historka, která se nezakládá na pravdě. Hráči nejsou ti, kdo rozhodují. Jsou to profesionálové."

Na přetřes nicméně přišly i okolnosti, za jakých Neymar před dvěma lety klub opouštěl. Někteří socios s tím měli větší problém než ostatní. Ale když mi vysvětlili, že po sportovní stránce by bylo dobré ho přivést, vsadil jsem na jeho návrat."

Nejbližším přestupovým oknem je to, které se otevře na začátku ledna. Podle Bartomeua je ale příchod Neymara v zimě vyloučen. V tuto chvíli je to vyloučeno. Hodnocení průběhu sezóny se bude dělat v lednu nebo únoru a pak přijde čas a o Neymarovi se pobavíme."

V posledních hodinách přišla na přetřes i možnost odchodu Lionela Messiho z klubu příští léto, pokud on sám bude chtít. Před posledním rokem kontraktu může jít, kam bude chtít. Nemusíme se ale obávat. Je tak spjatý s klubem jako Xavi nebo Iniesta, kteří také podobnou klauzuli měli. Vydobyli si právo rozhodnout o své budoucnosti. Věříme, že zůstane ještě delší dobu. Jako prezident jsem úplně v klidu."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

V lete odejte Messi a prijde Neymar Smajlík 7

ameriko11
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články