Zpět na » Primera Division » PSG odmítlo peníze z Neymarovy kapsy, jeho cenu může stanovit FIFA

Primera Division - PSG odmítlo peníze z Neymarovy kapsy, jeho cenu může stanovit FIFA

PSG odmítlo peníze z Neymarovy kapsy, jeho cenu může stanovit FIFA © mundodeportivo.com - Neymar

0

Líbilo se

03.09. - Nakonec to nedopadlo. Brazilec Neymar se do Barcelony nevrátí a bude nadále pokračovat ve svém dosavadním působišti v Parku princů, byť na poslední chvíli vyvinul velké úsilí, aby se operace uskutečnila. Megapřestup se odkládá, zřejmě na příští léto, kdy cenu útočníka může stanovit FIFA.

Posledním požadavkem PSG bylo 150 milionů eur plus přestup Rakitiće (odhadovaný na 50 milionů eur), Todiba (8 milionů eur) a hostování Dembélého. Suma sumárum možná ještě vyšší částka, než před dvěma lety zaplatili katarští šejkové.

Ještě předtím, než ale celá operace krachla, se ji snažil zoufale vzkřísit sám Neymar. Byl ochoten přispět na přestup 20 miliony eur z vlastní kapsy. Jenže prostředník celého jednání byl překvapený tím, že o podobné nabídce nechtělo vedení PSG ani slyšet. V Paříži chtěli, aby všechny peníze šly od Barcelony. Postoj, který jen potvrzuje podezření, že ani majitel ani prezident nechtěli, aby se Neymar vrátil do Barcy.

Ve španělských médiích se okamžitě rozpoutala debata o tom, že by Neymar měl přijít na Camp Nou příští léto. Brazilec sice nemá ve smlouvě stanovenu výkupní klauzuli, ale přestupové řády FIFA umožňují stanovit částku, na jejímž základě může být hráč volný.

Příští léto totiž Neymar splní to, čemu FIFA říká "ochranné období", tedy tři roky, nebo tři kompletní sezóny, podle toho, co nastane dřív. A pokud v tomto období hráč neprodloužil smlouvu a platí mu ta samá, kterou podepsal při přestupu, přiznává mu FIFA právo opustit klub po zaplacení stanoveného odstupného.

To se vypočítá z interních tabulek FIFA, které berou v úvahu cenu fotbalisty při přestupu, amortizaci operace a mnoho dalších faktorů. Agenti Neymara už celou záležitost dříve konzultovali s FIFA a od jejích zástupců zjistili, že vypočtená "klauzule" by měla činit 170 milionů eur.

Pokud tedy Neymar v daném momentu požádá o uvolnění ze smlouvy, bude to FIFA, která vypočítá přestupovou částku. Ta se určitě nebude příliš lišit od oněch 170 milionů eur.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 03.09. Odpovědět

tak doufám, že nebude mít hemeroidy z toho, jak prosedí celou sezonu Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

balmain
heto - 03.09. Odpovědět

Smajlík 3 Ještě, že má Zidane dost rozumu a nechtěl se do týhle maškarády zapojovat.

heto
Lazar - 03.09. Odpovědět

WTF?? Proč by se do toho měl zapojovat Zidane? Copak on má v Madridu na starosti přestupy?

Lazar
22581 - 03.09. Odpovědět

A kdo jiný ? :)))
On si určuje koho potřebuje a koho ne...

22581
Cornero - 03.09. Odpovědět

to si fakt myslis? To ze vypudili Navase kterej vychytal 3 LM na ukor Courtoise plne dokazuje ze si hrace vybira Zidane :D

Cornero
cukr - 03.09. Odpovědět

Šejci nikdy nechtěli ať Neymar odejde. Je jasné, že by jim nikdo nedal víc nebo podobnou částku za kolik ho koupili

cukr
Reklama
Reklama
Nejnovější články