Zpět na » Primera Division » Odepisovaný Bale zachránil dvěma góly Realu Madrid bod

Primera Division - Odepisovaný Bale zachránil dvěma góly Realu Madrid bod

Odepisovaný Bale zachránil dvěma góly Realu Madrid bod © marca.com -

0

01.09. - REVIEW Jsou to ale paradoxy. Gareth Bale, který byl v Realu Madrid na odpis a mluvilo se nahlas o jeho odchodu, dnes zachránil svému týmu remízový výsledek proti Villarrealu. Bílý balet dnes dvakrát dotahoval náskok soupeře a velšský forvard pokaždé srovnal stav utkání. Real nicméně podruhé v řadě nedokázal vyhrát.

Villarreal 2:2 Real Madrid

Góly: 11. Gerard, 74. Moi Gómez - 45+1.a 86. Bale

Villarreal: Andrés - M. Gaspar, Albiol, Pau Torres, Quintilla - Cazorla (74. Bacca), Iborra - Chukwueze (55. Ontiveros), Moi Gómez, Ekambi (62. Anguissa) - Gerard Moreno.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - L. Vázquez (74. Vinícius), Casemiro, Kroos (83. Valverde), Bale - Jović (68. Modrić), Benzema

Už v 11. minutě poslal Gerard Moreno Villarreal do vedení. Po chybě Ramose vyrazil vpřed, nahrál Ekambimu, jehož střelu ještě Courtois vyrazil, ale sám Gerard posléze úspěšně dorazil míč do sítě. Real se poprvé v ligové sezóně dostal do situace, že musel dohánět náskok protivníka.

A dlouho se mu to nedařilo. Villarreal působil lépe, byl určitě lepším týmem. Bílý balet se začal zvedat až zhruba po půlhodině hry. Po několika střeleckých pokusech měl na hlavě velkou možnost vyrovnat Casemiro, ovšem centr Vázqueze nedokázal nasměrovat do branky. Pak Lucas Vázquez napálil boční síť, Benzema tyčku a v nastaveném čase první půle Real stupňující převahu přetavil v gól. Efektní patičkou uvolnil Jović do strany Carvajala, ten poslal centr před bránu, kde měl Bale snadnou úlohu.

Druhou půli hned od úvodu opanoval hostující tým, Villarreal se před Courtoise v podstatě ani nepodíval. Naopak domácího brankáře Andrese vylekal střelou nad břevno Casemiro. Gólman Villarrealu pak vychytal nadvakrát Krooose a ačkoliv v 60. minutě inkasoval, gól Benzemy nebyl pro ofsajd uznán.

Jenže když na tom byli Los Blancos nejlépe, dostali druhý gól. Prudkou ránu Gerarda vytěsnil Courtois jen k Ontiverosovi, jenž našel před bránou Moi Gómeze a Villarreal znovu vedl.

Blízko vyrovnání byl v 84. Modrić, který dalekonosnou střelou protáhl Andrese. Chvíli po něm z brejkové situace Real přeci jen srovnal, když Bale nachytal gólmana střelou na přední tyč. Velšský útočník svůj velký zápas ale nezakončil ideálně, po druhé žluté byl vyloučen.

Další výsledky 3.kola:

Espanyol - Granada 0:3 (13. Puertas, 68. C. Fernández, 74. Azeez)
Atlético - Eibar 3:2 (27. Félix, 52. Vitolo, 90. Partey - 7. Charles, 19. Arbilla)
Valencia - Mallorca 2:0 (43. a 57 Parejo z pen.)
Osasuna - Barcelona 2:2 (7. a 81. R. Torres z pen. - 51. Fati, 64. Arthur)
Getafe - Alavés 1:1 (24. J. Molina - 31. Joselu)
Levante - Valladolid 2:0 (83. Sergio León, 90+4. Morales)
Sevilla - Celta 1:1 (81. F. Vázquez - 84. Denis Suárez)
Athletic Bilbao - Real Sociedad 2:0 (11. I. Williams, 28. Raúl García)
Betis - Leganés 2:1 (54. Morón, 62. Fékir - 51. Braithwaite)