Zpět na » Primera Division » Nováček z Pamplony obral Barcu o další body. Nepomohl ani gól mladíčka Fatiho

Primera Division - Nováček z Pamplony obral Barcu o další body. Nepomohl ani gól mladíčka Fatiho

Nováček z Pamplony obral Barcu o další body. Nepomohl ani gól mladíčka Fatiho © mundodeportivo.com -

1

31.08. - REVIEW Barcelona si připsala ve třetím kole španělské ligy další bodovou ztrátu. Když už se zdálo, že se přenesla přes špatný první poločas obratem skóre z 0:1 na 2:1, vyrovnal deset minut před koncem z penalty útočník Osasuny Robert Torres.

Osasuna Pamplona 2:2 FC Barcelona

Góly: 7. a 81 z penalty R. Torres - 51. Fati, 64. Arthur

Osasuna: Rubén - Vidal, Aridane, D. García, Estupiñán - R. Torres, Oier, Mérida (71. Moncayola), R. García (65. R. Ibáñez) - Ávila, Brandon (78. Villar).

Barcelona: Ter Stegen - N. Semedo (46. Fati), Piqué, Lenglet, Alba - Roberto, Busquets, F. de Jong (82. Arturo Vidal) - C. Pérez, Griezmann, Rafinha (53. Arthur)

Barceloně stejně jako před dvěma týdny v Bilbau a minulý týden proti Betisu nevyšel první poločas. Kromě toho, že domácího brankáře Rubéna v podstatě neohrozila, sama inkasovala. Už v sedmé minutě centr Brandona z pravé strany našel úplně volného Roberta Torrese, který neomylně zavěsil. Středová řada azulgranas byla zcela vygumována presinkem Osasuny a z Griezmanna se stal pouhý divák. Absence Messiho a Suáreze v útoku byly opět velmi citelné.

Změny trenéra Valverdeho v poločasové přestávce přinesly své ovoce. Semedo šel dolů z placu, Sergi Roberto se přesunul na beka, Rafinha do středu pole a mladý Ansu Fati dostal šanci v útoku. Netrvalo dlouho a fotbalista, kterému ještě nebylo sedmnáct let a v premiéře minulý týden proti Betisu hodně zaujal, brzy dokázal vyrovnat. Stal se nejmladším střelcem azulgranas v ligové historii vůbec. Po této brance poslal Valvedre do hry Arthura, který nedlouho poté dokonal obrat umístěnou střelou. Hodně unavená Osasuna už tolik nenapadala a do blízkosti Ter Stegena se dostávala sporadicky.

Ačkoliv Barcelona ovládla hru a v této roli se cítila více než dobře, blízko vyrovnání byl nejprve střídající Juan Villar. Jeho střela zpoza vápna řádně protáhla gólmana Barcelony. Pak ale zahrál Piqué ve vápně rukou a Robert Torres z penalty vyrovnal.

Tři body nicméně mohl těsně před koncem Barceloně přihrát Carles Pérez. Arthur mu perfektním pasem do uličky poslal balón, který si místo střely ještě šteloval do lepší pozice, ale v rozhodujícím okamžiku mu odskočil a příležitost zhatil.