Zpět na » Primera Division » Barca a novoroční předsevzetí

Primera Division - Barca a novoroční předsevzetí

0

Líbilo se

09.01. - Přišel nový rok 2007 a s ním i spousta takzvaných předsevzetí, abychom dělali lépe věci, které se nám minulý rok jednoduše nepovedly.Ale která většinou stejně nesplníme. Je těžké odolat prostřenému stolu plného laskominek a rázem přestat myslet na svoje „mišelinky“.

I Barca vstoupila do nového roku s vědomím, že konec toho starého ji nezastihl v tom nejlepším rozpoložení. A chtěla to hned vylepšit ve svém prvním vystoupení v roce 2007 na hřišti Getafe bez svých největších hvězd. K již dobře známým zraněním Etoo a Messiho se přiřadili karetní hříšníci Ronaldinho a Deco, díky nimž musel trenér Rijkaard postavit mužstvo z toho, co de fakto zbylo. Navíc Holanďan do útoku vsadil na Santi Ezquerra místo Argentince Savioly – a spletl se. Trenér si lpěl na svých zásadách, i když musel moc dobře vědět, že kvality baskického útočníka jsou mnohem nižšší, než El Pibita.

Právě v momentě, kdy bylo třeba co nejvíce posílit útok, Getafe do té doby doma pouze dvakrát inkasovalo, se Rijkaard zbavil potenciálu Savioly a dal novou příležitost bývalému hráči Athleticu, který stále ještě neukázal, proč ho Barca kupovala. Určitě Ezquerro není tak špatný, jak by se mohlo zdát, ale jeho výkon je doteďka hodně pod úrovní toho, co se očekává od náhradníka v Barce. Trvalo to 58 minut, než si Frank Rijkaard přiznal svoji chybu, ale to už mužstvo prohrávalo 1:0. Po první, nepovedené, půli, bez jediné střely na branku, se musela Barca tlačit do útoku, aby něco udělala s nepříznivým vývojem skore. Ale bez zbraní, jimiž by to dokázala.

Saviola přední linii nepomohl o nic víc než Ezquerro a tak za záchrannou brzdu nakonec musel zatáhnout Xavi precizně zahraným trestňákem a zachránil tak bod i tvář mužstva v zápase, na který je třeba rychle zapomenout. Ale jsou tu dobré zprávy i pro optimisticky založené fanoušky. Náskok Sevilly se snížil na dva body, Real nadále pokračuje se sklopenou hlavou a příští sobotu v derby s Espanyolem se na hřiště vrátí Ronaldinho a Deco, zatímco Kamerunci Etoo a Messimu už budou zbývat zhruba tři týdny do okamžiku, kdy budou fit. Jestliže Barca dokáže i přes špatnou hru dosáhnout na remízu na hřišti, ketré je takřka nedobytné, tak potom, až se vrátí všechny hvězdy, by to mělo všechno jít mnohem jednodušeji. Nebo ne?

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články