Zpět na » Primera Division » Barcelona potřebuje ušetřit plat Coutinha, aby mohla přivést Neymara

Primera Division - Barcelona potřebuje ušetřit plat Coutinha, aby mohla přivést Neymara

Barcelona potřebuje ušetřit plat Coutinha, aby mohla přivést Neymara © depor.com - Philippe Coutinho

0

Líbilo se

07.08. - Kolem Coutinha bylo delší dobu ticho po pěšině. Média tvrdila, že na brazilského fotbalistu nepřišla žádná nabídka a s největší pravděpodobností tak zůstane v Barceloně. Zato v posledních dnes se roztočil pořádný kolotoč. Nejprve měl o Coutinha zájem Arsenal, teď to vypadá na přesun do Tottenhamu.

A pro Barcelonu důležitý přesun. Pokud by se totiž celá operace uskutečnila, azulgranas by se mohli naplno vrhnout do eventuálního přestupu Neymara z Paris St. Germain.

Za roční hostování Coutinha má totiž Tottenham zaplatit 25 milionů eur. To je celkem slušná suma. Ale především Spurs uhradí celý roční plat Brazilce a tím ulehčí Kataláncům o deset, ale podle některých zdrojů až o 12 milionů eur na příští sezónu.

A to je důležitý faktor, jelikož Barcelona musí pod platovým stopem uvolnit prostor, aby se do něj vešla Neymarova výplata, která by měla podle předchozí dohody činit zhruba 25 milionů eur.

Nedávný odchod Malcoma do Zenitu Petrohrad v tomto ohledu příliš nepomohl. Brazilec pobíral "jen" 3 miliony eur. Tudíž 12 milionů eur, které jsou vyhrazeny pro Coutinha, by bylo mnohem výraznějším počinkem.

A to se ještě počítá s tím, že by se záložník Ivan Rakitić mohl stát součástí obchodu s Neymarem. A plat chorvatského středopolaře se pohybuje zhruba kolem 5 milionů eur, byť kuloární informace zmiňují částku o téměř tři miliony vyšší. Na odchodu je také Rafinha. Toho chce Valencia a i v jeho případě by klub ušetřil plat kolem 3 milionů dolarů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cogtila - 15.08. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

cogtila
Panyny - 07.08. Odpovědět

Philippe Coutinho je už hodně dlouho terčem spekulací a mluví se o jeho odchodu z Barcelony. O brazilského záložníka stojí Arsenal a dalším nápadníkem byl Tottenham, který měl zájem o hostování, sám hráč ale o toto angažmá nemá zájem. (skysports.com)

Panyny
Cornero - 07.08. Odpovědět

Neverim ze Tottenham zaplati dohromady 37 mega za to ze si na rok pujci hrace Barcelony. Nereknu kdyby jim PSG pucilo Neymara ale Coutinho?

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články