Zpět na » Primera Division » Bale míří do Číny, transfer by mohl být uzavřen ještě dnes

Primera Division - Bale míří do Číny, transfer by mohl být uzavřen ještě dnes

Bale míří do Číny, transfer by mohl být uzavřen ještě dnes © goal.com - Gareth Bale

1

Líbilo se

27.07. - Nejbližší budoucnost útočníka Garetha Balea by se mohla vyřešit už během dneška. Španělský deník Marca informoval o tom, že forvard madridského Realu podepíše lukrativní kontrakt v čínském klubu Jiangsu Suning. K uzavření celé operace už údajně schází doladit jen drobné detaily.

Šest let angažmá Garetha Balea v Realu Madrid se chýlí ke konci. Nebo tomu alespoň vše nasvědčuje. Už po sezóně bylo jasné, že Bale na Santiagu Bernabéu nezůstane a když před pár dny trenér Zidane potvrdil, že s velšským útočníkem pro příští sezónu nepočítá, začalo se živě spekulovat, do kterého klubu zamíří.

Jenže vzhledem k vysokému platu, který Gareth v Realu bere (17 milionů eur ročně), nebylo jednoduché najít solventního zájemce. Ozval se sice Tottenham, ovšem právě na platových požadavcích útočníka ztroskotal případný comeback.

Z ničeho nic se ale objevila asijská cesta. O Balea projevily zájem hned dva kluby. Nejprve Shanghai Shenhua. Ten nabízel hráči 25 milionů eur ročně. Jenže pak celý transfer vyšuměl do ztracena.

Následně se ale o Balea začal zajímat také Jiangsu Suning. Bohatý čínský klub, který má za sebou finančně silný subjekt Suning, jenž ze 70 procent vlastní i Inter Milán, nabízí fotbalistovi Realu 22 milionů eur a smlouvu do roku 2022. Deník Marca potvrdil, že jednání už jsou ve finální fázi a během dneška by se mohl přestup dokončit.

Už před pár týdny měl nejmenovaný čínský klub zájem o Sergia Ramose a tehdy chtěl obránce Bílého baletu získat zadarmo. V případě Balea se ale nepředpokládá, že by hráče nechal prezident Pérez odejít bez odstupného. V deníku AS se psalo o sumě 20 milionů eur plus bonusy. To je výrazně nižší částka, než si Real na začátku léta za hráče představoval.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články