Zpět na » Primera Division » Coutinho není na prodej. Až na jednu výjimku

Primera Division - Coutinho není na prodej. Až na jednu výjimku

Coutinho není na prodej. Až na jednu výjimku © as.com - Philippe Coutinho

3

Líbilo se

26.07. - Ačkoliv spekulace kolem brazilského útočníka Philippeho Coutinha kolují bez ustání, dál zůstává hráčem Barcelony. Ta ho podle posledních zpráv ze španělských médií není ochotna prodat. Nemá Coutinha na seznamu hráčů, kterých se potřebuje zbavit. Nicméně jedna výjimka by se v jeho připadu přeci jen našla.

Agent brazilského záložníka Coutinha Kim Joorabchian sice nedávno rozhořčeně prohlásil, že má od jihoamerického klubového zástupce jiné informace. A sice takové, že by se jeho klient mohl stát směnou mincí v obchodě s Paris St. Germain, jehož předmětem by byl Neymar. Nicméně pravda je taková, že vedení Barcelony prodej svého nejdražšího hráče rozhodně nezvažuje.

Dnes deník AS informoval o tom, že Philippe Coutinho není na prodej. Tedy až na malou výjimku. Barcelona nezčne žádná jednání, pokud počáteční nabídka nepřesáhne 100 milionů eur. Podle vedení klubu by bylo neekonomické přijmout nižší nabídku. V takovém případě by šlo o velmi prodělečnou operaci, neboť by tato transakce nedosáhla potřebné amortizace," uvádí Javier Miguel.

Jen pro připomenutí, Barcelona získala Coutinha v lednu roku 2018 za 120 milionů eur, k nimž ještě Liverpoolu slíbila dalších 40 milionů, podle toho, jak se hráči bude sportovně dařit. Zatím ale byly splněny bonusy jen v hodnotě 15 milionů eur. Dalších dvacet hráč Liverpoolu vydělá odehráním 100 zápasů v dresu Barcelony - zatím jich má 76 - a zbylých pět dostanou Reds, pokud Barca vyhraje Ligu mistrů.

Budoucnost Coutinha v Barceloně je ale i přes neochotu vedení hráče prodat nejasná. Po příchodu Antoineho Griezmanna z Atlética Madrid se mu ještě zvedla konkurence v mužstvu a teoreticky se ještě může usadit v kabině i jeho krajan Neymar. Navíc vztah hráče s fanoušky je od jara dosti narušený, kvůli gestům, jimiž provokoval v zápase Ligy mistrů s Manchesterem United.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články