Zpět na » Primera Division » Atlético zažalovalo Barcelonu kvůli klauzuli za Griezmanna

Primera Division - Atlético zažalovalo Barcelonu kvůli klauzuli za Griezmanna

Atlético zažalovalo Barcelonu kvůli klauzuli za Griezmanna © skysports.com - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

20.07. - Humbuk kolem útočníka Antoineho Griezmanna složením výkupní klauzule a potvrzením jeho přestupu z Atlética Madrid do Barcelony zřejmě nekončí. Vedení madridského klubu totiž podalo žalobu na katalánský klub, jelikož se domnívá, že mu náleží větší suma z transferu, než bylo 120 milionů eur.

Loni v létě, kdy měl Antoine Griezmann nakročeno z Atlética Madrid do Barcelony poprvé, byla výkupní klauzule francouzského fotbalisty 100 milionů eur. Griezmann se ale nakonec rozhodl zůstat v kádru rojiblancos, kteří mu za to na oplátku nabídli novou, lukrativnější smlouvu, na jejímž základě se také navýšila od 1.7.2018 výstupní částka na 200 milionů eur.

Ovšem podle dohody jen do 30. června 2019. Od následujícího dne totiž znovu poklesla, tentokrát na 120 milionů eur. A tady je právě jádro sportu.

Vedení Atlética Madrid v čele prezidentem Cerezem se totiž domnívá, že hráč už byl domluvený s Barcelonou mnohem dříve, minimálně od března, tedy v době, kdy platila vyšší klauzule a tudíž by Atléticu mělo náležet právě odstupné 200 milionů eur. V květnu navíc Griezmann oficiálně potvrdil, že v klubu už dál působit nebude a rozloučil se.

Jenže Barca logicky čekala na první červencový den, kdy suma značně poklesla a pár dní poté ji nakonec také zaplatila.

Nyní se Atlético chtělo dožadovat spravedlnosti u vedení FIFA, prostřednictvím nějž požadovalo od Barcelony 80 milionů eur rozdílu. Jenže nejvyšší fotbalová federace jeho žádost zamítla s tím, že vzhledem ke sporu mezi dvěma kluby ze stejné federace musí rozmíšku vyřešit národní svaz nebo vedení La Ligy.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ongori - 23.07. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

ongori
FCBzUSA - 20.07. Odpovědět

Good luck,guys Smajlík 5

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články