Zpět na » Primera Division » Nový levý obránce Barcy? Hned několik jmen, jedno má ale prioritu

Primera Division - Nový levý obránce Barcy? Hned několik jmen, jedno má ale prioritu

Nový levý obránce Barcy? Hned několik jmen, jedno má ale prioritu © as.com - David Alaba

1

Líbilo se

19.07. - Jedno z mála míst, které nemá Barcelona v sestavě zdvojené, je pozice levého obránce. Zde je absolutním králem Jordi Alba a pokud španělský reprezentant schází kvůli zraněním, nebo karetnímu trestu, nastává trenérovi Valverdemu velký problém.

Proto má direktiva azulgranas v úmyslu přivést letos v létě do mužstva levého beka. Nejprve se uvažovalo o variantě hráče, kterému končí smlouva, třeba i staršího. Který by se spokojil s předurčenou rolí dvojky. Ve hře byl například hráč Atlética Filipe Luis. Ovšem klubová direktiva se nyní ubírá jiným směrem.

Chce angažovat hráče, který by mohl plně konkurovat Albovi. Hráče, který by mohl být na výkonnostní úrovni jednoho z nejlepších levých obránců světa, nebo se jí aspoň přiblížit.

Ve hře byl sice mladý španělský reprezentant do 21 let Junior Firpo, který má do takového kreditu ještě hodně daleko. Ovšem předvídá se mu rychlý progres a v blízké budoucnosti by se do této kategorie mohl řadit. Jenže Betis za hráče požaduje výstupní klauzuli 50 milionů eur.

Podle deníku Mundo Deportivo ale vedení klubu cílí na jiného hráče. Rakouského zadáka Davida Alabu z Bayernu. U něj by sice cena teoreticky byla ještě vyšší, mluví se o 80 milionech eur, ale na druhou stranu je prověřený v těžkých bitvách a nikde není psáno, že by přestupová suma nešla usmlouvat dolů.

Alabovi totiž za dva roky končí smlouva a obránce tmavé pleti nemá zatím v úmyslu tento závazek prodloužit. Zájem Barcelony mu určitě lichotí. Navíc mu do týmu přišel nový konkurent Lucas Hernández, který by mu mohl ztížit pozici v týmu.

V posledních dnech padla zmínka i o jiném krajním bekovi působícím v Bundeslize. Je to Raphael Guerreiro z Dortmundu, který by mohl klubovou kasu přijít na 25 milionů eur. Tedy o dost levněji. Nicméně priorita vedení je údajně Alaba.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ongori - 23.07. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

ongori

Duo Alba a Alaba a hrát může jenom jeden, myslím že ani vedení Barcelony není tak blbý, aby kupovalo za takovou dardu hráče na lavičku

Tomguncz9
F4BRE - 19.07. Odpovědět

,,.. obránce tmavé pleti nemá zatím v úmyslu tento závazek prodloužit.´´ že je černej má být nějaké relevantní informace nebo proč se to zmiňuje ? Smajlík 2

F4BRE

Tak když je černý, tak mu nebudou říkat obránce bile pleti, ne? Smajlík 10 Smajlík 10 Tvl fakt dnešní doba je zvracena

vl4dc3v3sm1ru

Ono se v každým druhým článku píše mnohdy irelevantní sdělení o hráči typu: "Hráč který nastoupil v minulé sezoně k 32 zápasům." (což tak irelevantní není) nebo "Hráč, který měl neshody s vedením." nebo "Hráč s balkánskými kořeny" a tak dále bla bla bla.
To že je sdělení že je Alana černoch je irelevantní je pravda, ale lidi jsou dneska na ten "rasimus" tak ujetě přeúchylněný že dneska nemůžeš říct černá aniž by tě někdo pomalu neumlátil žůžovým nebo duhovým tričkem...

Bal-lack
COKO - 19.07. Odpovědět

Aha, takže Miranda na ME válí jako nikdo a oni chtějí zase někoho kupovat, no je mi zle.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články