Zpět na » Primera Division » Tři hráči, za které Barcelona v minulosti zaplatila výkupní klauzuli

Primera Division - Tři hráči, za které Barcelona v minulosti zaplatila výkupní klauzuli

Tři hráči, za které Barcelona v minulosti zaplatila výkupní klauzuli © marca.com - Clement Lenglet

0

Líbilo se

14.07. - Od pátečního odpoledne už patří útočník Antoine Griezmann Barceloně. Z Atlética Madrid ho ale musel katalánský klub vykoupit, zaplatit za něj výstupní klauzuli, kterou měl ve smlouvě. Azulgranas s tímto způsobem nákupu hráčů nemají moc bohatou zkušenost. V celé historii získali pouze tři borce po zaplacení klauzule.

Barcelona se od pátku může pyšnit dalším útočným klenotem v týmu. Z Atlética Madrid získala Francouze Griezmanna, který by měl ofenzivě azulgranas přidat na produktivitě. Jenže stalo se tak teprve poté, co Barca zaplatila rojiblancos výkupní klauzuli. Částku, kterou má ve Španělsku každý hráč zanesenu ve smlouvě a po jejíž splacení je volný bez ohledu na to, jaký postoj k transferu zastává klub vlastnící jeho práva. To byl i případ exútočníka Los Colchoneros, jehož Atléti rozhodně prodávat nechtěli, ale Griezmann už na Wanda Metropolitano hrát nechtěl.

V historii katalánského mužstva ovšem nejde o příliš častý jev. Pouze třikrát v historii se stalo, že by management složil výkupní klauzuli fotbalisty o nějž měl zájem.

Rivaldo

Úplně poprvé k tomu přistoupila Barca v roce 1997. V poslední den přestupového okna tehdy azulgranas zaplatili Deportivu La Coruňa 4 miliardy peset, v přepočtu 24 milionů eur. Sir Bobby Robson přemlouval vedení, aby dalo přednost jemu před Stevem McManamanem, prý nastřílí spoustu gólů. Nakonec jich za pět sezón nasázel 130. V roce 1999 dokonce získal Zlatý míč.

Keita

Dalším fotbalistou, kterého získala Barcelona po splacení výkupní klauzule byl v roce 2008 Seydou Keita. Záložník z Mali odehrál jednu sezónu v Seville a to stačilo direktivě klubu, aby ji přesvědčil o nutnosti mít ho v kádru. Rodák z Mali stál pokladnu azulgranas 14 milionů eur. V Barceloně nakonec za čtyři sezóny odehrál 188 zápasů.

Lenglet

Posledním fotbalistou, kterého Barcelona vykoupila ze smlouvy, byl stoper Clement Lenglet, paradoxně také ze Sevilly. Tolik o hráče stála, že nakonec neváhala zaplatit za francouzského fotbalistu 35 milionů eur, když jednání o přestupu nevedla nikam. Jestli Keita vydržel v Seville rok, pak Lenglet jen o půl roku déle. A zatím se Lenglet jeví jako dobrý tah klubového vedení Barcelony, když dokázal nahradit krajana Samuela Umtitiho, jehož výkonnost v uplynulé sezóně šla dolů, navíc měl zdravotní komplikace.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

chitsincpost

Lenglet mě teda osobně zatím nijak valně nepřesvědčil.

Bolomsson85
FCBzUSA - 14.07. Odpovědět

Rivaldo byl strelec

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články