Zpět na » Primera Division » Nejlepší jedenáctka - 17.kolo

Primera Division - Nejlepší jedenáctka - 17.kolo

0

09.01. - Víkendové kolo přineslo málo radosti pro první tři týmy ligového pořadí a tak není divu, že se v elitní jedenáctce sedmnáctého kola neobjevilo žádné jméno z těchto elitních mužstev. Naopak za triumf nad nemastným, neslaným madridským Realem si místo v sestavě kola zajistili hned tři hráči Deportiva.

O tom, že fanouškovství jde ve Ĺ panělsku z extrému do extrému, kdy jsou hráči po vítězství vynášeni do nebes a po porážce posíláni k čertu, není žádných pochyb. Ale že tomuto trendu podléhají i profesionálové od pera, na to moc zvyklí nejsme. Redaktor barcelonského Sportu Manuel Iglesias ve svém referátu a následném známkování ohodnotil čtyři hráče konkurenčního Realu po prohře v La Coruňi nulou!!! Cannavaro, Van Nistelrooy a střídající Beckham s Ronaldem si to od něj pěkně slízli.

Na to, že se do sestavy kola vejde bohužel jen jedenáct hráčů doplatili třeba brankáři Pinto (Celta), Molina (Levante), nebo César (Zaragoza), obránci Miguel Ă�ngel (Betis), Dani Alvés (Sevilla), Andrade a Arbeloa (Deportivo), středopolaři Raúl García (Osasuna), Camacho (Levante), Xavi (Barca),Marcos Assunsao (Betis), Albelda s Barajou (Valencia), Cristian a De Guzmán (Deportivo), Yeste (Bilbao), nováček v dresu Villarrealu Matías Fernández a například útočníci Luis Fabiano (Sevilla), Uche (Recreativo) či Diego Milito (Zaragoza), kteří předvedli rovněž velmi dobré výkony.

A ještě pro milovníky statistik pár čísel:

Nejplnějším stadionem byl o víkendu stadion Coliseum Alfonso Perez, kde hrálo Getafe s Barcou, přišlo „jen“ 14 000 diváků, což ale bylo 97,2% z kapacity ochozů. Naopak nejprořídlejší tribuny byly v Barceloně na stadionu Montjuïc, na zápase Espanyol-Recreativo, kam přišlo sice 18450 diváků, ale činilo to jen 33,6% z kapacity. Padlo pouze 19 branek (průměr tedy 1,9 na zápas), 73,68% těchto gólů dali Ĺ panělé, 15,79% hráči s pasem EU a zbylých 10,53% hráči mimo EU.

V celkovém součtu padlo již 408 branek (průměr 2,41) z toho bylo 49,26% od španělských hráčů, 27,93 od hráčů EU a 22,79% od hráčů mimo EU. Nejčastějšími výsledky jsou dosud 1:1 a 0:1 (21x), 0:0 (18x), 2:0 (17x) a 2:1 (16x). Nejvíce branek padlo v časovém úseku 76.-90. minuta (94 gólů), následuje úsek 46.-60. minuta (93 gólů), 61.-75.minuta (67 gólů), 31.-45. minuta (61 gólů), 16.-30.minuta (52 gólů) a nejméně jich padá mezi 1. a 15.minutou (41 gólů). Z dosud odehraných 169 zápasů 73 vyhráli domácí, hosté 53, remíza byla ve 43 případech.