Zpět na » Primera Division » Uhradit výkupní klauzuli nebo domluvit klasický přestup? Jaký je to pro Barcelonu v kauze Griezmann rozdíl?

Primera Division - Uhradit výkupní klauzuli nebo domluvit klasický přestup? Jaký je to pro Barcelonu v kauze Griezmann rozdíl?

Uhradit výkupní klauzuli nebo domluvit klasický přestup? Jaký je to pro Barcelonu v kauze Griezmann rozdíl? © mundodeportivo.com - Antoine Griezmann

1

Líbilo se

09.07. - Původně se očekávalo, že hned 1. července, kdy klesla výkupní klauzule Antoineho Griezmanna z 200 na 120 milionů eur, přijde Barcelona, zaplatí Atléticu příslušnou částku a přestup tím bude uzavřen. Jenže utekl celý týden a situace kolem francouzského útočníka pořád ještě vyřešena nebyla. Brzdou je mimo jiné i způsob platby celé sumy.

Barcelona se po roce opět zajímá o útočníka Antoineho Griezmanna. Loni ji dal košem, jenže po sezóně, která rozhodně nepatřila k jeho nejlepším, se rozhodl koketovat s barcelonským klubem znovu. A když před několika týdny oficiálně prohlásil, že u rojiblancos končí, přestože má smlouvu až do roku 2023, mělo se za to, že se jen čeká na 1. červenec, kdy citelně klesne výkupní klauzule hráče a Barcelona ji mohla uhradit.

Jenže dnes už je 9. července a Griezmann je pořád ještě hráčem Atlética Madrid. Vedení Barcelony doposud nepřišlo do sídla španělské La Ligy v Madridu, aby zde složilo požadovaných 120 milionů eur a tím vyvázalo ze smlouvy svoji budoucí posilu.

Jedním z důvodů je to, že Barcelona pořád ještě s Atléticem jedná o možnosti domluvit se na "normálním" přestupu. Tedy bez toho, aby skládala výkupní klauzuli.

Proč se něm Barcelona tolik touží domluvit a nezaplatí přímo klauzuli, což by bylo mnohem jednodušší? Snad kvůli tomu, aby usmlouvala částku směrem dolů?

Ne, opravdu to není kvůli tomu, že by chtěla při přestupu Griezmanna stlačit nějaký ten milion dolů. Paradoxně by za řádný přestup nakonec v součtu zaplatila ještě víc o daň z přidané hodnoty, která by při částce 120 milionů eur činila 25,2 milionů eur. Ale jde o to, že by ji mohla uhradit ve splátkách. Ne celou najednou.

To by naopak musela ve chvíli, kdy by aktivovala výkupní klauzuli. Platba v sídle La Ligy je sice podle zákona osvobozená od daně, ale musí se zaplatit v celé výši, bez možnosti splátek. A to Barce zrovna moc nevyhovuje. Přesněji řečeno tuto formu platby nepreferuje.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

ningviho
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články