Zpět na » Primera Division » Skvělý tah Realu. Za hráče, který za něj odehrál jediný zápas, získal 20 milionů eur

Primera Division - Skvělý tah Realu. Za hráče, který za něj odehrál jediný zápas, získal 20 milionů eur

Skvělý tah Realu. Za hráče, který za něj odehrál jediný zápas, získal 20 milionů eur © marca.com - Raúl de Tomás

2

Líbilo se

04.07. - Nejprve Real Madrid nekontrolovaně utrácel a hýřil při dobývání nových posil. Teď se ale postupně snaží dostat vysoce negativní finanční bilanci do přijatelných čísel. A za poslední týden udělal v tomto směru kus práce. Tři prodaní hráči vynesli klubové pokladně skoro sto milionů eur.

Na posilách pro sezónu 2019-20 Real Madrid rozhodně nešetřil. Po mizerné sezóně chtěl vylepšit stávající kádr, ovšem stálo ho to nekřesťanské peníze. Neoficiální čísla mluví o 300 milionech eur.

Aby se Bílý balet nedostal do konfliktu s proslulým pravidlem o vyváženém hospodaření a nevystavil se jako například nedávno AC Milán, trestu ze strany UEFA, musel nutně začít prodávat své hráče.

A nutno podotknout, že poslední týden byl na obchodním poli celkem úspěšný. Nejprve do konkurenčního Atlética pustil za 30 milionů eur (+ 5 za bonusy) záložníka Marcose Llorenteho. Před pár desítkami hodin byla potvrzena změna hostování na trvalý transfer u Matea Kovačiće. V jeho případě vydělal Real 45 milionů eur. A poslední povedená operace byla dotažena právě teď.

Útočník Raúl de Tomás totiž přestupuje do Benficy Lisabon, která s hráčem podepíše smlouvu do roku 2024, ale hlavně nasype do kasy Realu 20 milionů eur. Že vám to jméno zas tolik neříká? Ani není divu, za první tým Blancos totiž odehrál jedno jediné oficiální utkání a sice v roce 2014 ve 4. kole poháru naskočil na čtvrt hodiny proti UE Cornellá. Víc ani ťuk. Ačkoliv byl v klubu od deseti let a prošel všemi věkovými kategoriemi, nikdy se mezi elitu neprodral.

Upoutal na sebe ale výkony v dresu Raya Vallecano, kde v sezóně 2017-18, ještě ve druhé lize, nastřílel 24 gólů a letos, už v La Lize, přidal dalších 14.

De Tomás, který měl jasno, že v týmu Zidana nezůstane, měl sice více nabídek, ale nejvíce ho lákala ta z Portugalska.

Ačkoliv Real za hráče původně požadoval 30 milionů eur, i o deset milionů nižší částka je majstrštyk klubového vedení.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vekema - 05.07. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vekema
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články