Zpět na » Primera Division » Do kterého klubu by mohl zamířit Philippe Coutinho?

Primera Division - Do kterého klubu by mohl zamířit Philippe Coutinho?

Do kterého klubu by mohl zamířit Philippe Coutinho? © dailymail.co.uk - Philippe Coutinho

2

Líbilo se

16.06. - Spekulace ohledně přestupu fotbalisty Philippeho Coutinha pryč z Barcelony se zřejmě potáhnou jako červená nit celým letním přestupovým termínem. Brazilské ofenzivní eso se na Camp Nou zatím neukázalo v takovém světle, jak se po jeho více jak stomilionovém přesunu z Liverpoolu očekávalo. A sám měl prohlásit, že touží odejít.

Coutinho. Jméno brazilského fotbalisty je zatím na Camp Nou spíše řazeno k synonymu zklamání, než povedenému přestupu. Brazilský fotbalista nedosáhl stejné herní úrovně, jakou oslňoval v Premier League a na jejíž základě se Katalánci rozhodli uskutečnit nejdražší transfer v historii klubu.

Nyní se přemýšlí nad tím, že by Coutinho mohl z klubu odejít. Sám hráč se měl v podobném duchu vyjádřit. Jenže problémem jsou peníze. Sám Coutinho bere v Barce neoficiálně 13,5 milionů eur a těžko si bude zvykat někde, kde by mu nabízeli o hodně míň. A navíc je tu ještě Barca, která by s ohledem na amortizaci kývla i na nabídku ve výši 100 milionů eur.

Katalánskému klubu může s případným prodejem hodně pomoci i to, jak se Coutinho ukáže na právě probíhajícím mistrovství Jižní Ameriky - Copě Américe. Do turnaje vstoupil ve velkém stylu a v otevíracím zápase vstřelil Bolívii dva góly a přispěl k výhře Kanárků 3:0.

Které kluby ale mají potencionálně možnost získat brazilského fotbalistu?

Paris St. Germain

To je poměrně reálná varianta. PSG potřebuje ještě víc posílit svůj kádr, aby konečně prorazilo na evropské scéně. Neymar, velký kamarád z reprezentačních výběrů, může hrát při jeho přestupu klíčovou roli. Pokud by jeho přestup prosazoval, byl by Coutinho blíž přestupu než setrvání v Barce. Navíc finanční síla pařížského klubu je dobře známa.

Manchester City

Také Citizens mají velký finanční potenciál. Navíc Coutinho by se rád vrátil do Premier League, kde se mu tolik dařilo v dresu Liverpoolu. City by mohli zaplatit to, co si představuje Barca a také splnit hráčovy platové požadavky. Nicméně v Manchesteru mají jeho pozici dobře pokrytou, takže u případné operace budou dlouho zvažovat jaká jsou "pro" a "proti".

Chelsea

Žhavý adept. Ale jen v případě, že odvolání anglického klubu u TAS proti rozhodnutí FIFA zakázat dvě přestupová okna nakupovat nové hráče, dopadne dobře. Chelsea má peníze z přestupu Hazarda a Brazilec by na Stamford Bridge šel rád. Pro Blues by to byla vítaná posila.

Liverpool

Možnost by to sice byla, ale podle expertů je tento krok naprosto vyloučený. Sice se v dresu Reds dostal na vrchol, ale teď už není cesta zpět. V Liverpoolu se domnívají, že se mužstvo s jeho odchodem dokázalo vypořádat dobře a teď už spíše hledá posily na konkrétní posty, například stopera, jenž by doplnil Van Dijka. Jistě, Liverpool možná i hledá hráče podobných charakteristik, jako byl Brazilec, ale Coutinha už zpátky nechce.

Arsenal, Tottenham

I tyto alternativy se v britském tisku zmiňovaly, ale vzhledem k tomu, o jak finančně náročnou operaci by se jednalo, je dopředu jasné, že ani jeden z uvedených klubů nemá šanci Coutinha získat.

Do kterého klubu přestoupí Coutinho?
PSG
Manchester City
Chelsea
Liverpool
Arsenal
Tottenham
Zůstane v Barceloně
Půjde do jiného klubu
Created with SurveyMaker

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

gomorqui
Cornero - 17.06. Odpovědět

vestina hracu je zminovana ohledne zajmu United a zrovna Coutinho kterej si myslim ze by mohl bejt dobra posila zminovany neni. V Barce mu to nesedlo ale kolika hvezdam od kterej se cekaly velky veci jo? Kor v zaloze. V PL ukazal ze hrat umi..sto milionu by teda asi bylo moc a jeho plat taky ale hrat fotbal umi a pogud odejde Pogba tak by to mohl byt dobry krok..jen jestli by nedopadl jak Sanchez

Cornero
Reklama
Reklama
Nejnovější články