Zpět na » Primera Division » Barcelona rozjíždí výprodej. Na kolik si cení své hráče?

Primera Division - Barcelona rozjíždí výprodej. Na kolik si cení své hráče?

Barcelona rozjíždí výprodej. Na kolik si cení své hráče? © FotbalPortal.cz -

4

Líbilo se

04.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Není na co čekat. Doba, která zbývá do začátku letní přípravy před novou sezónou se rychle krátí a vedení Barcelony by už v ten moment chtělo mít většinu otazníků v kádru vyřešeno a mít tak možnost zapracovat nové posily do svého soukolí co nejdříve.

Jenže k tomu je také zapotřebí se některých současných členů prvního týmu zbavit. Většina hráčů, kteří by měli opustit barcelonské angažmá, nemá důvěru trenéra Valverdeho, nehodí se mu do koncepce, prostě s nimi nepočítá. U dalších se považuje jejich etapa mezi azulgranas za uzavřenou.

Vedení klubu se tento týden sešlo a zanalyzovalo situaci v kádru. Vyselektovalo hráče, kteří v nadcházející sezóně v klubu působit nebudou a stanovilo částku, za níž je ochotno je prodat. Jakou hodnotu mají přebyteční hráči?

André Gomes - 25 milionů eur

Nejpokročilejší je situace u portugalského záložníka, který letos hostoval, nutno podotknout, že úspěšně, v Evertonu a je o něj v Premier League velký zájem. 25 milionů eur by azulgranas uspokojilo.

Cillessen - 30 milionů eur

Holandský brankář si posteskl, že vysoké požadavky Barcy hatí jeho možnosti přestupu. Zajímala se o něj Benfica, ta ale nabízela hodně málo, navíc ji Cillessen trochu namíchl, když prohlásil, že má v úmyslu zakotvit pouze v pěti top ligách. Teď je živý zájem Valencie, ta ale asi nebude chtít dát 30 milionů eur, které si představují v Barce.

Malcom - 35 milionů eur

Další fotbalista, který by mohl nechat v pokladně azulgranas slušnou sumu. Stál 41 milionů eur, Barceloně by prý stačilo 35 milionů. Zájem o něj sice je, ale konkrétní nabídky zatím chybí. Každopádně Valverde s ním moc nepočítá.

Denis - 20 milionů eur

Španělský záložník odehrál druhou polovinu sezóny v Arsenalu. Jenže jeho výkony nepřinutily Kanonýry aktivovat přestupovou opci a tak se Denis vrací do Barcelony. Zájem o něj je překvapivě velký. Z Neapole, Dortmundu, v La Lize ho sledují z Atlética, Betisu, Sevilly a také Valencie. Cena 20 milionů eur ale potencionální kupce odrazuje.

Rafinha - 15 milionů eur

Věčně zraněný fotbalista má ještě na rok smlouvu, vedení si ho cení na 15 milionů eur, ale v jeho případě už se nevylučuje ani hostování.

Cucurella - 10 milionů eur

Mladík z barcelonské akademie sice loni nenašel místo v kádru trenéra Valverdeho a tak putoval na zkušenou do prvoligového Eibaru. Ovšem zde se ukázal ve skvělém světle a byť na něj baskický klub uplatnil 2milionovou přestupovou opci, Barca ji přebila 4 milionovou sumou. Z přestupu Cucurelly by azulgranas rádi vytěžili 10 milionů eur.


Na prodej jen v případě výborné nabídky...

Barcelona se ale nebrání udělat případně kšeft i s dalšími fotbalisty, řekněme hvězdnými. Ti mají pokračování v kádru sice jisté, ale pokud by na ně přišla lukrativní nabídka, vedení klubu by na ni asi kývlo.

Ousmane Dembélé - 150 milionů eur

Jedním z nich je i francouzský fotbalista Ousmane Dembélé. Ten měl určitě lepší druhou sezónu, než tu premiérovou. Nicméně pořád to ještě není z fotbalového hlediska úplně bezvadné. Proto kdyby přišel kupce se zhruba 150 miliony eur, pak by se Barca nebránila.

Philippe Coutinho - 120 milionů eur

U něj by se odchod poté, co (ne)předvedl v letošní sezóně, mohl čekat. Azulgranas za jeho přestup utratili 120 milionů, z bonusů ve výši 40 milionů bylo zatím ukrojeno patnáct. Britské listy sice spekulovaly, že Chelsea by po odchodu Hazarda byla ochotna zaplatit 158 milionů eur, ale reálněji vypadá údajný zájem PSG.

Rakitić - 70 milionů eur

Chorvatský fotbalista z klubu nechce, ale pokud by přišla nabídka ve výši 70 milionů eur, zřejmě by se jeho prodej zvažoval. Jeho výstupní klauzule činí 125 milionů eur, smlouva mu ještě poběží dva roky.

Umtiti - 50 milionů eur

Jeho odchod by asi měl nejméně citelný dopad. Lenglet ukázal, že ho může v týmu dobře nahradit, ve dvojici s Piquém se mu relativně dařilo. Umtiti ale odcházet nechce a do karet mu hraje i to, že přestup De Ligta halí velké otazníky. Pokud by Holanďan v Barceloně neskončil, jiného stopera vedení hledat nebude. A pokud by mělo dojít na odchody, Umtiti by šel spíš než mladý Todibo.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
seroli - 06.06. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

seroli
Lazar - 05.06. Odpovědět

Lenglet Umtitiho nenahradil...A už vůbec ne dobře. Pokud by pan Preisler byl fanoušek Barcelony a viděl několik zápasů, tak by si tohle nedovolil napsat.

Vlastně jediné co mluví pro prodej Umtitiho je jeho neochota jít pod nůž a vyřešit rázně své zdravotní problémy, díky čemuž nikdo neví kdy vlastně bude 100% připraven zase hrát.

V každým případě bych byl pro prodej Umtitiho i Lengleta, koupit za to DeLigta a začít shánět talenta do budoucna za Piquého

Lazar
COKO - 05.06. Odpovědět

Lenglet je strašný, mě teda vůbec ničím nepřesvědčil a to jsem byl z toho přestupu rád. De Ligt by byla bomba, ale chtěl bych ho do dvojice s Umtitim. A vedle Piqueho který by rotoval s dvojici Umtiti-De Ligt bych bral Chumiho nebo Cuencu.

COKO
Lazar - 05.06. Odpovědět

Jenže Umtitiho to zranění limituje hodně a pokud to řešit nechce tak je prodej lepší. V každým případě byl zdravej Umtiti jeden z nejlepších stoperů světa. Obavám se ale, že v takové formě ho už nikdy neuvidíme.

Lazar
F4BRE - 05.06. Odpovědět

On do budoucna snad ten Todibo nevypadá zle, tak uvídíme. Každopádně na to až potvrdí De Ligta čekám každej den Smajlík 2 Je to ale prý hodně komplikovaný

F4BRE
COKO - 05.06. Odpovědět

A co ten Semedo? Jestli to je pravda, tak pochybuju o zdravém úsudku kohokoliv z vedení.

COKO
Lazar - 05.06. Odpovědět

Co s ním? Jen sem postřehnul že by měl poslat vedení stížnost na herní vytížení s tr.requestem (viz. eurofotbal)...Tomu se nejde moc divit, když musí takovou dobu koukat jak na jeho postu hraje horší Roberto

Ale o ničem konkrétním nevím

Lazar
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články