Zpět na » Primera Division » Historická změna. Barcelona poprvé opouští pruhy. Nekopírujeme Chorvatsko, brání se vedení

Primera Division - Historická změna. Barcelona poprvé opouští pruhy. Nekopírujeme Chorvatsko, brání se vedení

Historická změna. Barcelona poprvé opouští pruhy. Nekopírujeme Chorvatsko, brání se vedení © fcbarcelona.es - Leo Messi

5

Líbilo se

04.06. - VIDEO Barcelona učinila historický krok. Tentokrát ale nemá nic společného s góly, výhrami, trofejemi či něčím podobným. Dotýká se to dresů. Nikdy ve více než stoleté historii totiž azulgranas neopustili tradiční pruhy. Až letos. Barca bude mít v příští sezóně dres netradičně kostkovaný.

Tak to tu ještě nebylo. Barcelonský klub v listopadu napočítá už 120 let své historie a odjakživa byl spjat s barvou modrou a červenou (šarlatovou). Také na dresech azulgranas jsou tyto dvě barvy od nepaměti spojeny. Vždy v pruzích. Sice různých šíří, rozestupů a tvarů. Ale vždy v pruzích. A svislých. Jen jednou, v sezóně 2015-16 byla modrá s červenou střídána v čárách vodorovných. Už to tehdy vyvolalo značné pozdvižení.

Ovšem letos přišla americká firma Nike s naprosto revoluční změnou. Tradiční pruhy totiž vystřídají čtverce. Přesně tak jako mají například Chorvati, jejichž unikátní kostkované červenobílé dresy jsou mezi fanoušky proslulé.

Ovšem tomuto srovnání se hned od počátku ve vedení klubu snaží vyhnout. Důvod, proč má Barca na dresech kostky", je totiž úplně jiný. „Design dresů je inspirován městskou zástavbou, ulice Barcelony tvoří při pohledu z letecké perspektivy čtverce," uvedl zdroj z vedení klubu.

Barcelona tak opět demonstrovala své propojení s městem. Už na loňských dresech byla zdůrazněna symbolika symbiózy klubu a města. Na prvních dresech bylo deset pruhů, které značily deset městských okrsků. Na třetí variantě pak byla zase znázorněna hlavní barcelonská ulice Diagonal, která protíná celé město.

Líbí se vám nové barcelonské dresy?
Ano
Ne
Created with Poll Maker

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jović podepsal do 2025 Smajlík 1

NoIscoNoDisco

Celkovo sa mi nepáči, že musia meniť dresy každú sezónu.

Princ z Paríža
Cornero - 04.06. Odpovědět

nemsui..jsou kluby ktere to nedelaji ale na druhou stranu to fandum dava impuls k tomu casteji dresy kupovat..proc bych si jako fanda kupoval furt novej dres kdyz je stejnej jak rok pred tim

Cornero
FCBzUSA - 04.06. Odpovědět

Nevim no.nelibi se me ale snad prinesou stesti...

FCBzUSA

Přinesou smůlu Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Big_Benz
FCBzUSA - 04.06. Odpovědět

To se muže take stat no...

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články