Zpět na » Primera Division » Real Madrid by se pod platem Neymara pěkně prohnul, ale dovolit by si ho mohl

Primera Division - Real Madrid by se pod platem Neymara pěkně prohnul, ale dovolit by si ho mohl

Real Madrid by se pod platem Neymara pěkně prohnul, ale dovolit by si ho mohl © marca.com - Neymar

0

Líbilo se

27.05. - Mluví se o Pogbovi, Hazardovi, Eriksenovi. Ale přeci jen top přestupy, minimálně z hlediska mediálního, by určitě byli dva hráči z Paris St. Germain. Neymar a Mbappé. Jenže přivést oba by bylo finančně náročné. Z laického pohledu možná i jenom Neymara. Ale detailní statistiky a bilance tvrdí něco jiného. Brazilce by si i s jeho astronomickým platem mohl Bílý balet dovolit.

Real Madrid by si mohl dovolit přivítat v kádru Neymara. Tedy pokud je řeč o tom, že by mu mohl splnit jeho platové požadavky, které má u současného zaměstnavatele PSG. Klub z Parku princů mu každoročně platí 37 milionů eur čistého, tedy nějakých 70 milionů hrubého.

A byť je rozpočet Bílého baletu dost našponovaný, pořád by se v něm ještě našly peníze na brazilskou hvězdu. Podle deníku AS Real v sezóně 2017-18 utratil za platy hráčů 280,7 milionů eur. Ovšem to je jen část z koláče. Platit musel i zaměstnancům, jichž je podle dostupných údajů 811. Celkově tak vynaloží na platy 430,7 milionů eur.

Až doposud vysoké příjmy - 751 milionů eur - nepůsobily ve vedení Realu příliš hluboké vrásky. Díky ratiu 57% (poměr výdajů k celkovým příjmům) splňuje požadavky ECA - evropské klubové asociace - která stanovila limit na 70 procent. Pokud by se k celkovým výdajům 430 milionů přidalo ještě 70 za Neymara, pořád by byl koeficient na 66%.

Minulá bilance byla ještě počítána s příjmem Ronalda - 44 milionů eur hrubého. Jeho gáže ale byla rozdělena mezi Courtoise, do nových smluv Modriće a Kroose. Teď by se v Realu chtěli zbavit další podstatné zátěže. Deník AS uvádí, že po odchodu Bale by zůstalo "volných" 14,5 milionů eur čistého. Ty by ale obratem měly přejít na Edena Hazarda. A platy dalších potencionálních posil Joviće a Eriksena by neměly bilanci Realu zas tolik ohrozit, protože budou činit cirka 10 milionů eur hrubého.

Real ale jednu těžkou traverzu potáhne. Hodně ho zatíží přestavba stadionu. Vzal si na ni úvěr 575 milionů eur. Začne ho splácet ale až za tři roky, pak každoročně odletí pryč z klubové pokladny 29,5 milionů eur ročně. Až do roku 2049. Ale jsou i dobré zprávy co se klubové ekonomiky týče. Real totiž prodloužil smlouvu s firmou Adidas, která mu zaručí aktiva ve výši 120 milionů eur ročně. Zdroj příjmu by představovalo i přejmenování stadionu. Takže na Neymara a snad i další hvězdy, peníze v Realu jsou.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ministr - 27.05. Odpovědět

Výsměch. Hnus.

Ministr
kochito - 28.05. Odpovědět

Ministře, to chce klid Smajlík 4

kochito
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články