Zpět na » Primera Division » Nechtějí ho fanoušci, proti je část kabiny i vedení. Čím ale může Griezmann Barceloně pomoci?

Primera Division - Nechtějí ho fanoušci, proti je část kabiny i vedení. Čím ale může Griezmann Barceloně pomoci?

Nechtějí ho fanoušci, proti je část kabiny i vedení. Čím ale může Griezmann Barceloně pomoci? © skysports.com - Antoine Griezmann

1

Líbilo se

19.05. - Pokud na transfer Antoineho Griezmanna z Atlética Madrid do Barcelony dojde, bude se bezesporu jednat o hodně kontroverzní přestup, který už na svém počátku počítá s mnoha odpůrci. Každopádně jeho zastánci argumentují tím, že Francouz přeci jen má co nabídnout a jeho příspěvek pro mužstvo bude mnohem vyšší než u Coutinha.

Zveřejněná informace o tom, že Griezmann opouští Atlético Madrid, která byla tak nějak automaticky spojená s tím, že Francouz přestoupí do Barçy, dala podnět k založení mnoha anket v médiích. Například ta v deníku Sport, jehož hlavní náplní jsou zprávy o fotbalové Barceloně, zjišťovala názor fanoušků na příchod Griezmanna. A dvě třetiny respondentů - 66 procent - se vyslovilo proti jeho přestupu.

To nezní zrovna optimisticky. Není nic horšího, než když fanoušci nemají rádi svého hráče. Poslední dobou se tento nešvar, kdy se na Camp Nou pískalo, docela rozmohl, byť například Coutinho si za to svým jednáním tak trochu může sám. Ovšem například André Gomes z toho měl až psychickou újmu. Terčem zloby se svého času stal i Vidal nebo Dembéle. Je to velké riziko přivést hráče za více jak 100 milionů eur, jehož diváci už od začátku nemají rádi.

Důvodem negativního postoje fandů je samozřejmě všeobecně známé loňské odmítnutí Griezmanna přestoupit do Barçy, přestože už byl dohodnutý s vedením a jeho upřednostnění Atlética.

I kvůli tomu budí nedůvěru u některých členů klubového vedení. „Je tam názorový rozkol. Část ho chce, druhá jeho přestup nepodporuje. Ve vedení je kvůli tomu cítit značné napětí," popisuje situaci v managementu azulgranas Gerard Romero z RAC1. Ale názorová nejednota panuje i přímo v hráčské kabině. Některým se příchod útočníka právě kvůli jeho loňské komedii nezamlouvá. „Kabina se vyslovila proti příchodu Griezmanna. Messi rozhodně nevolal Griezmannovi, jak informovalo Radio Marca. Týmu se vůbec nelíbilo to, že loni odmítl Barcu, přestože mu kabina otevřela vstřícně dveře. Navíc ho nepovažují za úplně ideální posilu," informoval Diario SPORT.

„Nicméně za jeho přestupem hodně stojí trenér Valverde, který v něm vidí třetí článek ofenzivy k Messimu a Suárezovi," píše Romero.

V čem vidí Valverde jeho přednosti, kvůli kterým ho považuje za ideální posilu? Ve srovnání s Coutinhem možná proto, že ačkoliv jsou oba hráči, řekněme křídla, fotbalisté hrající po stranách, mají zcela odlišné herní vlastnosti. Griezmann je charakterově spíše útočník oproti Coutinhovi, jenž se více podobá záložníkovi. Navíc za pět let v Atléticu Simeone Francouze pořádně vycepoval co se obranné činnosti týče. Hodně pracuje dozadu, ochoten pomoci defenzivě. A je ochoten také napadat, obětovat se v presinku.To často Coutinhovi schází.

Trenér Valverde si od jeho příchodu ale hlavně slibuje větší gólový příspěvek, než od Coutinha. Ani v jedné sezóně v Atléticu jeho gólová čísla neklesla pod hranici dvaceti branek.

Jedinou možností, pokud na přestup do Barcelony dojde, jak si může Griezmann naklonit její zpočátku možná nepřátelské fanoušky, není jiná, než začít střílet góly a předvést vzorný přístup a oddanost. Pak možná i ty nejzatvrzelejší odpůrci změknou. Ale stačit to nemusí...


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Reklama
Reklama
Nejnovější články