Zpět na » Primera Division » Oslabený Bílý balet nestačil na Real Sociedad, na čtvrté místo poskočila Valencia

Primera Division - Oslabený Bílý balet nestačil na Real Sociedad, na čtvrté místo poskočila Valencia

Oslabený Bílý balet nestačil na Real Sociedad, na čtvrté místo poskočila Valencia © goal.com - Bílý balet v deseti lidech nestačil na Real Sociedad

1

12.05. - REVIEW Před 37. kolem španělské La Ligy bylo jasné pořadí na prvních třech místech. Zbývá však vyřešit otázka, kdo doplní Barcelonu, Atlético a Real v příštím ročníku Ligy mistrů. Nejblíže tomu má Valencia, která díky výhře nad Alaves přeskočila dva nejbližší soupeře.

Jistý mistr Barcelona i druhé Atlético Madrid mají své postavení v tabulce jisté, přesto právě tyto dva týmy hrály velkou roli v tom, jak se zamíchá pořadí na čtvrtém místě a tímpádem kdo bude nejblíže kvalifikaci do základních skupin Ligy mistrů.

Katalánci na Nou Campu hostili před zápasem čtvrté Getafe. Do utkání vstoupili svěřenci trenéra Valverdeho v silné sestavě a na hřišti to bylo znát. Barcelona soupeře po celých devadesát minut nepustila k jediné střele na branku a po gólu Vidala a vlastní brance Dakonama zvítězila 2:0.

Barcelonu poslal do vedení Arturo Vidal (zdroj: goal.com)

O Ligu mistrů bojuje i Sevilla s Tomášem Vaclíkem, která se jela poprat o body na půdu silného Atlética Madrid. Atleti se dostali do vedení po půl hodině hry zásluhou Kokeho. V 62. minutě video odvolalo gól Correy a Sevilla dokázala využít chvilkové ztráty koncentrace soupeře, když v 70. minutě vyrovnal Sarabia. Remízou 1:1 utkání skončilo.

Oba dva soky mohla v případě zaváhání přeskočit Valencia a to se také stalo. Netopýři sice na domácí půdě s Alaves prohrávali po gólu Navaraa, avšak zásluhou branek Solera, Miny a Gameira otočilo vývoj utkání přetočili na svou stranu a po vítězství 3:1 svěřenci trenéra Marcelina poskočili na kýžené čtvrté místo.

Svůj poslední zápas v lize nezvládl Real Madrid, který na půdě Realu Sociedad prohrál 1:3. Bílý balet se dostal do vedení zásluhou Diaze, jenže v 26. minutě vyrovnal Merino a o čtvrt hodiny později rozhodčí vyloučil za tvrdý faul ve vápně stopera Valleja. Willian José sice penaltu neproměnil, domácí ale početní převahu dokázali zužitkovat v druhé půli, když se prosadil Zaldua, na kterého za deset minut navázal Muguruza.

Další zápasy 37. kola La Ligy:

Athletic Bilbao - Celta Vigo 3:1 (16. García (pen.), 17. García, 40. Williams - 89. Aspas (pen.))
Betis - Huesca 2:1
(22. Joaquín, 90+8. Joaquín - 55. Juanpi (pen.))
Girona - Levante 1:2