Zpět na » Primera Division » Real Madrid po výhře nad Villarrealem může ještě teoreticky myslet na druhé místo

Primera Division - Real Madrid po výhře nad Villarrealem může ještě teoreticky myslet na druhé místo

Real Madrid po výhře nad Villarrealem může ještě teoreticky myslet na druhé místo © realmadrid.com - Mariano Díaz

0

05.05. - REVIEW Madridský Real napravil pošramocenou image z minulého víkendu a na poloprázdném stadionu Santiaga Bernabéua porazil o záchranu bojující Villarreal 3:2. Dvě branky vstřelil Mariano Díaz, jednou se trefil obránce Vallejo. Vzhledem ke klopýtnutí Atlética Madrid proti Espanyolu ještě může Real teoreticky dosáhnout na druhé místo tabulky.

Real Madrid 3:2 Villarreal

Góly: 2. a 49. Mariano, 40. Vallejo - 11. Gerard Moreno, 90+4 Jaume Costa

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Vallejo, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Valverde (62. Isco) - L. Vázquez (62. Asensio), Mariano Díaz, Brahim Díaz (74. Vinícius Júnior).

Villarreal CF:
Andrés Fernández - M. Gaspar (82. J. Costa), Álvaro González, Funes Mori, Quintilla - Iborra, Cazorla - Chukwueze, Fornals (72. Bacca), Pedraza (56. Trigueros) - G. Moreno

Pokud si trenér Zidane po posledním zápase ve Vallecas stěžoval na bídné nasazení svých svěřenců, pak ho mohl vstup do dnešního zápasu s Villarrealem zcela uspokojit. Za dvacet minut totiž Real vyslal směrem na branku hostujícího týmu deset střel.
A hned po té první z druhé minuty se míč zatřepetal v síti. Ve středu pole obral Cazorlu o míč Brahim Díaz, posunul ho na Mariana a útočník, který určitě aspiruje na ocenění zklamání roku, vstřelil gól na 1:0.

(zdroj: realmadrid.com)

Útočník z Dominikánské republiky byl při chuti a v 8. minutě znovu prověřil Andrés v bráně Villarrealu. Jenže po počátečním šoku se probrali i hosté. Nejprve Moreno po rohu mířil ještě nad, ale v 11. minutě už zacílil přesně. Celou akci založil Álvaro García poté, co odebral míč Casemirovi a bleskově ho posunul vpřed.

Nerozhodný stav mohl změnit Carvajal v minutě patnácté, jehož parádní rána ale skončila na tyči, nebo Marcelo v 18. minutě, Brazilcovu střelu ale s námahou kryl Andrés. Ve 31. zase nebezpečně pálil Chukwueze. Skóre ale doznalo změny až ve 40. minutě. Po rohovém kopu tvrdě vystřelil aktivní Marcelo, míč se zamotal mezi nohama obránci Quintillovi a Vallejo mohl z bezprostřední blízkosti pohodlně dorážet - 2:1.

Dobře vstoupil Bílý balet i do druhého poločasu. Neuběhly z něj ani čtyři minuty a vedení navýšil na dvougólový rozdíl. Carvajal poslal před branku ideální pas Marianovi a ten nemohl u zadní tyčky minout. 3:1.

Perfektním zákrokem proti Brahimovi se blýskl v 57. minutě Andrés, když jeho střelu na vzdálenější tyč vykopl nohou. Deset minut nato znovu Marcelo protáhl po střele pravačkou gólmana hostů. Snížení byl blízko Chukwueze čtvrt hodiny před koncem, centr Quintilly ale poslal těsně vedle tyče. Drama ještě zápasu přidal v úplném závěru střídající Jaume Costa, jeho branka na 3:2 už ale přišla příliš pozdě na to, aby mohl Villarreal pomýšlet na bodový zisk. Jeho boj o záchranu tak pokračuje dál, k definitivní jistotě potřebuje ve zbývajících dvou kolech aspoň jednou vyhrát.

Další výsledky 36. kola:

Sevilla - Leganés 0:3 (9. En Nesyri 22. Braithwaite, 83. Óscar)
Levante - Rayo 4:1 (14. Campaña, 44. Vezo, 85. Jason, 90. E. Bardhi - 71. Á. García)
Espanyol - Atlético Madrid 3:0 ( 52. a 89. z pen. Iglesias, 45+1. Godín vlastní)
Alavés - Real Sociedad 0:1 (25. Willian José)
Celta - Barcelona 2:0 (67. Maxi Gómez, 88. Iago Aspas z penalty)
Getafe - Girona 2:0 (16. Molina, 77. Ángel)
Eibar - Betis 1:0 (45. José Ángel)