Zpět na » Primera Division » Celta porazila špatnou Barcelonu hrající s „béčkem" a přiblížila se k záchraně

Primera Division - Celta porazila špatnou Barcelonu hrající s „béčkem" a přiblížila se k záchraně

Celta porazila špatnou Barcelonu hrající s „béčkem © twitter.com - Maxi Gómez

0

04.05. - REVIEW Celta Vigo připravila Barceloně první porážku v ligové soutěži od listopadu. Na domácím stadionu Balaídos využila toho, že čerstvý mistr španělské ligy nastoupil v hodně pozměněné sestavě a zaslouženě vyhrála 2:0. Díky zisku třech bodů se výrazně přiblížila záchraně v soutěži.

Celta Vigo 2:0 FC Barcelona

Góly: 67. Maxi Gómez, 88. Iago Aspas z penalty

Celta Vigo: Blanco - Mallo, N. Araujo, Cabral, Olaza - Boudebouz (85. Jozabed), Yokuşlu, Lobotka, Boufal (71. Méndez) - Gómez (90+1. Beltrán), Aspas.

FC Barcelona:
Cillessen - Todibo (68. Murillo), Umtiti, Vermaelen - Wagué, Aleñá, Arthur (62. Arturo Vidal), Puig, Malcom - Boateng, Dembèlé (6. Collado)

Velmi slabou podívanou nabídli divákům aktéři v prvním poločase souboje mezi Celtou Vigo a Barcelonou. Novopečený šampion přivezl do Galície hodně pozměněnou sestavu, v níž scházeli Messi, Suárez, Busquets, Rakitić, Alba, Piqué nebo Ter Stegen a na souhře to bylo znát. Navíc už po šesti minutách musel střídat zraněný Ousmane Dembélé. A tak není divu, že první střelu na bránu - a jedinou v prvních 45 minutách - vyslal na Rubéna Blanca až ve 41. minutě obránce Wagué.

Domácí Celta zaznamenala o jeden pokus mezi tři tyče více. Ve 28. minutě slabě zakončil Yokuslu, s jehož pokusem neměl Cillessen, který dostal přednost před jedničkou Ter Stegenem, žádnou práci. Mnohem více se pak zapotil při hlavičce Arauja po rohovém kopu ve 43. minutě.

Do druhé půle vstoupila mnohem aktivněji Celta a v 50. minutě se dokonce radovala z branky. Po rohovém kopu hlavičkoval Cabral, Cillessen míč vyrazil před sebe a Araujo dostal míč do sítě. Jenže radost domácím fanouškům brzy zkazil rozhodčí, který na základě rozhodnutí VAR branku kvůli ofsajdové pozici střelce neuznal.

V 64. minutě měl velkou příležitost pro změnu Maxi Gómez. Toho centrem z pravé strany našel Boudebouz, ovšem uruguayský útočník hlavou mířil jen do brankáře Barcy. Chuť si ale spravil o tři minuty později. Centrovaný míč, opět z kopačky Boudebouze, trefil ve skluzu z první a Cillessen neměl šanci - 1:0.

Definitivní hřebíček do barcelonské rakve, která si ve druhém poločase nevytvořila žádnou vážnější šanci, zatloukl v 88. minutě Iago Aspas. Bylo to z penalty nařízené po ruce Waguého, která byla odhalena až videorozhodčím.

Díky výhře se Celta Vigo notně přiblížila záchraně. Na prvního sestupujícího má aktuálně náskok pěti bodů.

Další výsledky 36. kola:

Sevilla - Leganés 0:3 (9. En Nesyri 22. Braithwaite, 83. Óscar)
Levante - Rayo 4:1 (14. Campaña, 44. Vezo, 85. Jason, 90. E. Bardhi - 71. Á. García)
Espanyol - Atlético Madrid 3:0 ( 52. a 89. z pen. Iglesias, 45+1. Godín vlastní)
Alavés - Real Sociedad 0:1 (25. Willian José)

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.