Zpět na » Primera Division » Valverde je i přes výhru 3:0 obezřetný, Messi vyčítal fanouškům Coutinha

Primera Division - Valverde je i přes výhru 3:0 obezřetný, Messi vyčítal fanouškům Coutinha

Valverde je i přes výhru 3:0 obezřetný, Messi vyčítal fanouškům Coutinha © dailymail.co.uk - Messi slaví gól do sítě Liverpoolu

1

Líbilo se

02.05. - Hodně dobře má Barcelona po včerejšku nakročeno do červnového finále Ligy mistrů v Madridu. Včera totiž jednoznačným výsledkem 3:0, který ale úplně neodráží dění na trávníku, přejela Liverpool. Trenér Valverde je ale jako vždy velmi opatrný a zdrženlivý, moc dobře si pamatuje na loňský výsledek z Říma.

Liverpool měl hodně šancí dát gól, ale my také. Byl to zápas, který hráli podle svých not, nahoru dolů, to nám dělalo problémy. Porazili jsme velmi silného soupeře. Je to podobné jako loni, také jsme šli do odvety proti AS Řím se třemi góly náskoku a podívejte, jak to dopadlo," varoval trenér Barcelony Valverde.

Hlavní postavou večera, z barcelonského pohledu klíčovou, byl Lionel Messi, který vstřelil dvě branky. To je přesně zápas, v nichž se všichni musí předvést a Leo je kapitán, ten, který diktuje hru a tempo a zpravidla uspěje. Dotlačil nás k vítězství, ale jak už jsem řekl, pořád ještě zbývá odveta."

Valverde rovněž vysvětlil střídání Nelsona Semeda ve druhé půli. Tušil jsem hned od začátku, že pošlu Semeda do hry. Nevěděl jsem, jestli za Coutinha, ale bylo patrné, že jsme na té straně měli problémy. Chtěli jsme to tam trochu uklidnit a myslím, že se to povedlo. Pak už jsme byli lepší a měli jsme lepší kontrolu ve středu hřiště."

Liverpool byl v určitých fázích lepší, my měli také své období. Nebudeme si nic nalhávat, pokaždé, když soupeř nedá gól a vy vyhrajete, je to super výsledek."

K zápasu se ihned po jeho skončení vyjádřila i největší hvězda Messi. Poslední šance Dembélého byla vyložená. Bylo by lepší dát čtyři góly než tři, ale výsledek je dobrý. Víme, že ještě není definitivní. Na Anfield to bude moc těžké, ale se zápasem jsme spokojeni."

Přistoupili jsme na jejich hru, ve vysokém tempu, fyzicky náročnou. Nejsme zvyklí na to nemít balón, to nám trochu dělalo problémy. Ale situace nastala a bylo třeba se s ní popasovat," řekl Messi.

Je důležité, že nám nedali gól. V první půli jsme byli lepší, ve druhém poločase nás zatlačili, ale neměli moc šancí. Liverpool se samozřejmě snažil dát gól, pro hostující tým to znamená hodně. Náskok je moc dobrý."

Messimu se ale vůbec nelíbila reakce publika, které pískalo na Phiippeho Coutinha. Zřejmě mu stále neodpustilo jeho gesto, kdy si před pár týdny po oslavě gólu zacpal uši, jako odpověď na kritiku, jež se na něj valila. Jsme v rozhodujícím momentu, musíme víc držet spolu, víc než kdy jindy. To už jsme říkali na začátku roku. Teď není čas na to někoho kritizovat, je třeba podporovat, držet za jeden provaz, být ve finálové části sezóny za jedno. Je to ošklivé se takto rozloučit s hráčem (na Coutinha se pískalo nejvíc, když šel střídat). Nebudu polemizovat, jestli hrál dobře, ale musíme být všichni jednotní."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
FCBzUSA - 02.05. Odpovědět

Barca je ve finale a vymalovano.zdar nuly...

FCBzUSA

Knedlo vepřo se ozvalo...zdar knedlíčku...
Jo a pozdravuj Tatku ty lopato...
Smajlík 3 Smajlík 3

SpekounMarian

SpekounMarian to nemůžeš překousnout, že Barca už je prakticky ve finále a že se tam nedostal Real, no ty dostali nakládačku od Ajaxu už v osmifinále. Papa madridisti.Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Arrow1356
FCBzUSA - 02.05. Odpovědět

Smajlík 3 Dobre napsano.kluci ma asi smutnej zivot kdyz tady porad mele z cesty

FCBzUSA

Countinho je slabej jak čaj, stejně Lenglet tito hraci na Barcu absolutně nemají

Barcelonan
FCBzUSA - 02.05. Odpovědět

Pritom coutinha docela skoda kort za takove prachy...

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články