Zpět na » Primera Division » Bale začíná být pro Real větším problémem, než se mohlo původně zdát

Primera Division - Bale začíná být pro Real větším problémem, než se mohlo původně zdát

Bale začíná být pro Real větším problémem, než se mohlo původně zdát © mid-day.com - Gareth Bale

1

Líbilo se

01.05. - Real Madrid nepočítá s Garethem Balem do příští sezóny. Je to přání trenéra Zidana, stejným směrem se v tuto chvíli ubírají už i názory klubového vedení. V kancelářích na Bernabéu už asi tuší, že etapa velšského fotbalisty v hlavním městě skončila. Za takové konstelace by už pouze stačilo stanovit datum odchodu Balea z klubu. Ale situace je mnohem komplikovanější, než by se mohla zdát...

Bale nechce opustit Real Madrid. Slova, která pronesl jeho agent Jonathan Barnett, jenž ujistil, že jeho klient chce zůstat ve Španělsku, nejsou ani tak výhružkou, nebo vyjednávací strategií, je to prostě a jednoduše přání samotného fotbalisty. Ačkoliv se to zdá nepochopitelné, Bale a jeho rodina jsou v Madridu spokojení. A nic nevadí, že Bale vůbec neumí španělsky. Život na Pyrenejském poloostrově se jim maximálně zamlouvá, navíc problémy, které měla rodina jeho ženy na ostrovech s mafií a soudy je k návratu vůbec nelákají. V Madridu, kde mají dům ve čtvrti La Finca, se cítí spokojeni a chráněni," líčí hlavní problém novinář deníku Marca Juan Ignacio García-Ochoa.

Ačkoliv je Bale na odstřel a klub by se ho chtěl zbavit, lidé z jeho okolí trvají na dodržení smlouvy, která se potáhne ještě tři roky, kdy za každou z nich velšský útočník vyinkasuje tučných 17 milionů eur.

To, že s ním Zidane nepočítá, netřeba zpochybňovat. Dokonce i podle Baelových blízkých s ním od svého příchodu vůbec nepromluvil, kromě nutných taktických pokynů.

To, že Balea občas nasadí do sestavy, dělá čistě proto, aby udržel hráčovu hodnotu na trhu," namítá redaktor Marcy. Jenže problém je v tom, že zatím není pro koho. Oficiálně žádná nabídka na stole madridského vedení nepřistála a navíc 95 procent klubů si nemůže dovolit hráčův plat.

A únikové cesty, které by mohly posloužit k Baleově úprku, se začínají zavírat. Tou nejtěžší závorou je Baleova (ne)ochota odejít. Políčeno na něj měl Manchester United. Kromě toho, že chce zůstat v Madridu, je tu ještě jeden problém - nešel by do klubu, který příští sezónu nebude hrát Ligu mistrů. A v tomto směru to mají United hodně nahnuté," tvrdí García-Ochoa.

Našlo by se pak dalších několik působišť. Zejména jeho bývalý klub, Tottenham. Ten ale pochopitelně nemá na to, aby Balea zaplatil. Zde by mohla vstoupit do hry varianta s kterou si ve vedení madridského klubu pohrávají. Hostování. Ta se ale lidem kolem Balea vůbec nelíbí. Podobné uvažování považují za nedostatek respektu k hráči. Podle nich kterýkoliv hráč, co vstřelí branku ve finále Ligy mistrů nůžkami, by měl mít vystavěnu sochu," uvádí Marca. Zmiňován byl také zájem Bayernu, ale...

Gareth Bale už se prý nemůže dočkat, až mu za pár dní skončí dovolená. Pak vstoupí do nové sezóny s nabitými baterkami a chutí bojovat o místo v sestavě. Znovu. A ačkoliv ví, že s ním Zidane nepočítá, nevzdává se. Minimálně do chvíle, než mu takovou informaci řekne trenér nebo prezident na rovinu do očí.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ministr - 01.05. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Ministr

Tak Bale nikdy takovou hodnotu co za něj Real zaplatil neměl, věčně zraněný sice v Tottenhamu byl největší hvězda ale má pouze rychlost jinak dribling přehled ve hře tam je průměrný a jinak podle mě velice nadhodnocený hráč.

MESSIFCB

Jojo, naprosto hrozný hráč, nikdy nic nezahrál. A mimochodem, legenda praví, že Bartra běží do dnes Smajlík 7 Smajlík 4

Big_Benz

Big_Benz:To je to co psal “MESSIFCB” - jen rychlost..

HahaMadrid
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články