Zpět na » Primera Division » Real Madrid vyšel proti poslednímu celku tabulky naprázdno a druhá příčka už je pro něj utopie

Primera Division - Real Madrid vyšel proti poslednímu celku tabulky naprázdno a druhá příčka už je pro něj utopie

Real Madrid vyšel proti poslednímu celku tabulky naprázdno a druhá příčka už je pro něj utopie © dailymail.co.uk - Gareth Bale

0

28.04. - REVIEW Nevídanou desátou ligovou porážku v jedné sezóně si dnes připsal madridský Real. Nestačil na poslední Rayo Vallecano, kterému podlehl 0:1. Jediný gól zápasu dal z penalty Embarba. Bílý balet už téměř na sto procent nedosáhne ani na druhou příčku, neboť na Atlético ztrácí již devět bodů.

Rayo Vallecano 1:0 Real Madrid

Gól: 23. Embarba z pen.

Rayo Vallecano: Alberto García - Tito, A. Ba, Gálvez, Á. Moreno - Agbo, Mario Suárez (77. Medrán) - Embarba, Pozo (85. Trejo), Bébé (78. Álvaro García) - Guerra.

Real Madrid:
Courtois - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Modrić (74. Isco), M. Llorente, Kroos - Bale, Mariano (82. L. Vázquez), D. Ceballos (61. Brahim Díaz).

Další mizerný výkon předvedl Real Madrid na půdě posledního Raya Vallecana. Vstup do zápasu měl sice nadějný, střela Marcela z 5. minuty donutila Alberta k pořádnému skoku. V 9. pak Mariano převzal zajímavou přihrávku od Carvajala, ale do následné střely mu vložil nohu bránící domácí hráč. To bylo ale na dlouho ze strany Blancos vše. Do hry se totiž dostalo i Rayo. Nejprve Pozo tvrdě vypálil a Courtois mu jeho pokus s námahou vytěsnil, oba si pak vzájemný souboj zopakovali v 17. minutě. Šance to byla pro domácí mnohem větší, ale belgický gólman tváří v tvář fotbalistu Raya vychytal.

Ve 23. minutě se dostali domácí do vedení. Ve vápně byl faulován Guerra Vallejem, sudí sice nechal hru pokračovat, ale na základně upozornění od videorozhodčího a shlédnutí monitoru ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Embarba a bez problémů proměnil - 1:0.

Z gólu se radoval i Real Madrid, ale jen pár okamžiků. Technicky povedený oblouček Mariana za záda Alberta rozhodčí ve 39. minutě uznat nemohl kvůli postavení mimo hru.

Ve druhém poločase bylo vzrušujících okamžiků na Estadio de Vallecas jako šafránu. Courtoise vyplašila v 56. minutě střela Bebého, dvacet minut před koncem na druhé straně Gareth Bale střelou ze standardní situace donutil Alberta vyboxovat míč nad břevno. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby ještě Guerra ve vápně nasadil blafák Courtoisovi, ten ho ale vytěsnil z ideální pozice a z ostrého úhlu domácí útočník netrefil branku.

Real si tak připsal už desátou ligovou porážku v sezóně, na druhé Atlético ztrácí devět bodů a jelikož je ve hře jen tento počet bodů, druhý by skončil jen v případě, že by všechny zbývající zápasy vyhrál a Simeoneho svěřenci všechna svá utkání prohráli.