Zpět na » Primera Division » Barcelona po zisku titulu zůstává při chuti: Teď chceme hattrick

Primera Division - Barcelona po zisku titulu zůstává při chuti: Teď chceme hattrick

Barcelona po zisku titulu zůstává při chuti: Teď chceme hattrick © as.com - Ivan Rakitić

0

Líbilo se

28.04. - Včera, tři kola před koncem La Ligy, Barcelona definitivně stvrdila svoji dominanci nad španělským fotbalem. Osmým titulem za uplynulých jedenáct let umlčela všechny pochybovače, kteří ji v průběhu sezónu kritizovali. A jak se říká s jídlem roste chuť. Nyní chce Barca získat další dvě trofeje o něž se uchází.

„Vyhrát osm z posledních jedenácti titulů je jasné znamení toho, že to v klubu děláme dobře. Ligový titul je naším cílem každou sezónu. Tu už máme v kapse a teď se chceme soustředit na Ligu mistrů. Naším cílem je vybojovat hattrick. Ovšem v semifinále Ligy mistrů se utkáme s velmi silným soupeřem a ve finále poháru s protivníkem, který se hodně zlepšil (Valencia)," označil nejbližší cíle Barcelony její prezident Bartomeu.

„Získat osm z jedenácti titulů bude velmi obtížné zopakovat, protože La Liga je velmi náročná soutěž, má nejlepší týmy, které bojují o evropské trofeje. To, co jsme dokázali, je něco unikátního," uvedl záložník Sergio Busquets.

„Myslím, že tento titul je oceněním za vyrovnanost výkonů. V zápase jsme měli šance rozhodnout zápas, ale Levante ukázalo, že dokáže být nebezpečné. Dělalo nám v závěru problémy a byli jsme to my, kdo jsme museli trpět," pronesl po utkání Luis Suárez.

„Vyhrát titul s takovým náskokem a se soupeři, které máme, je hodně obtížné. Jsme spokojeni, ale ještě před sebou máme výzvy. Jak jsem jednou slyšel, obtížné není vyhrát, ale znovu vyhrát. Když to dokážete, pak máte hlad po vítěztsví. Musíte se motivovat," uvedl trenér Barcelony Valverde.

Do včerejšího zápasu nastoupil Lionel Messi opět jako střídající hráč. Podruhé za sebou. To se mu nikdy v barcelonské historii nestalo. Valverde měl ale svůj tah s Messim s výhledem k semifinálové bitvě proti Liverpoolu promyšlený.

„Bylo mi jasné, že Messi musí hrát, on to věděl také, máme ve středu zápas a hráč musí být aktivní. Věděl jsem, že bude hrát jeden poločas. Nastoupil a dal gól. On je středem našich úspěchů. Pokud je některé jméno nad všemi, pak je to jeho. Ustanovil náš herní styl a jeho úroveň soutěživosti nás tlačí všechny."

Ke slovu se dostal také Ivan Rakitić. U jeho osoby se hodně spekuluje o tom, že by po sezóně mohl kádr Barcy opustit. Chorvatský fotbalista to však dementuje. „Nechci hrát nikde jinde. Snad to vedení klubu, prezident, trenér a fanoušci vidí stejně jako já a snad přijde chvíle, kdy mi řeknou, že tady zůstávám další tři roky. Rád bych řekl, že mám další tři roky smlouvy, že tu zůstanu další tři roky. Ve fotbale se může stát cokoliv, ale já jsem úplně klidný," řekl Rakitić.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články