Zpět na » Primera Division » Barca nedovolila překvapení a po výhře nad Levante obhájila titul

Primera Division - Barca nedovolila překvapení a po výhře nad Levante obhájila titul

Barca nedovolila překvapení a po výhře nad Levante obhájila titul © marca.com - Leo Messi

1

27.04. - REVIEW Barcelona má znovu ve své moci španělský ligový titul. Stejně jako loni nedala zbylým devatenácti soupeřům v boji o trofej šanci a slaví celkově svoji 26. trofej historie, osmou v posledních jedenácti letech. K definitivě ji chyběly tři body, které dnes azulgranas získali po výhře nad Levante 1:0, když jedinou trefu zaznamenal Leo Messi.

FC Barcelona 1:0 Levante

Gól: 62. Messi

Barcelona: Ter Stegen - N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Arturo Vidal, Arthur (73. Busquets) - O. Dembèlé (84. Roberto), L. Suárez, Coutinho (46. Messi).

Levante UD:
Aitor Fernández - Coke, Vezo, Rober, Luna - Campaña, N. Vukčević (65. E. Bardhi) - Jason, Rochina (84. Martí), Simon (46. Morales) - B. Mayoral

Už ve 2. minutě se po uvolnění od Dembélého zjevil v blízkosti Aitora Suárez, ale gólman jeho střelu nohou vyrazil. Barcelona pokračovala v útočné aktivitě i v dalších minutách. Po třech minutách protáhl gólmana Levante Coutinho, pár sekund nato Lenglet hlavičkoval těsně vedle.

Po kratším úseku, kdy zařadila Barca neutrál, se znovu ve 21. minutě objevil Suárez před Aitorem. Tentokrát u druhé tyčky, hostujícího brankáře ale opět nepřelstil. Do konce poločasu pak představoval pro svatyni hostů největší nebezpečí Coutinho. V těsném sledu nechal dvakrát vyniknout Aitora, především druhá akce, kdy osamocený ve vápně hlavičkoval, byla hodně nadějná. Nejbliž vedoucímu gólu byl ale ve 41. minutě. To ze standardní situace orazítkoval břevno.

Druhou půli odstartoval slabou střelou Messi, který nastoupil až po pauze, brzy poté se snažil Rakitić o obstřel, ale branku o centimetry minul.

V 62. minutě už ale padl rozhodující gól celého zápasu, který potvrdil ligový titul pro Barcelonu. Míč po několika odrazech protlačil k Messimu Vidal a nejlepší střelec ligy se posunul na cifru 34 nastřílených branek v sezoně.

Levante ale rozhodně po této trefě nekleslo do kolen. Nebezpečí vytvářel především Morales. Nejprve v 64. minutě narážečkou vyslal do šance Mayorala, toho ale vychytal Ter Stegen. Čtyři minuty nato pak šel na německého gólmana a z vynikající pozice netrefil branku.

Barcelona se následně prezentovala střelou Vidala či několika pokusy Messiho, ovšem Levante nakonec mohlo Barce oslavit překazit. V 89. minutě totiž Bardhi trefil tyčku.