Zpět na » Primera Division » Nejdůležitější bude vyhrát ligu, načrtl plány pro příští sezónu Zidane

Primera Division - Nejdůležitější bude vyhrát ligu, načrtl plány pro příští sezónu Zidane

Nejdůležitější bude vyhrát ligu, načrtl plány pro příští sezónu Zidane © marca.com - Zinedine Zidane

2

Líbilo se

24.04. - Ještě pět zápasů a skončí trápení. Real už by chtěl mít letošní hodně nepovedenou sezónu co nejrychleji za sebou a soustředil se na tu novou. Plný iluzí je i trenér Bílého baletu Zinedine Zidane, který pro příští ročník stanovil jasný cíl. Žádná Liga mistrů, pro klub z hlavního města a francouzského trenéra především je hlavním lákadlem ligový titul.

Příští rok se budeme snažit co nejlépe odstartovat do ligové soutěže. La Liga je každodenní chleba. Pokud se nám to nepovede, bude to znovu obtížné. V nadcházející sezóně musí být ligový titul naším hlavním cílem, o tom není pochyb. Máme 33 titulů a Barca, kolik? Poslední roky to dělají dobře, to je třeba uznat a pogratulovat jim. Ale v historii má mnohem víc titulů Real. Musíme změnit tendenci posledních let. Pro mě je La Liga zkrátka nejdůležitější. V Lize mistrů, pokud ji vyhrajete, máte 12 nebo 13 zápasů. Liga je o každodenní práci," vyhlásil jasné cíle pro novou sezónu trenér Zinedine Zidane.

Aby ale dosáhl madridský klub nějakého zlepšení, je třeba přivést nové posily. A samozřejmě některé hráče také uvolnit. Pokud hráče kupujete, někdo pochopitelně musí odejít. Je nás 24 nebo 25 v kádru. Je to normální proces. Moje rozhodovací pravomoce se příliš nezměnily. Mám pravomoce, které jsem měl předtím. Dřív to možná nebylo tolik, ale pokaždé má trenér co říct k profilu hráčů, kteří by mohli přijít a kteří by mohli odejít. Během první etapy nebylo tolik posil, tentokrát budou pohyby větší," ujistil.

Velkou neznámou, kromě posil do pole, je i situace v brankovišti. Zatím málokdo tuší, jakou strategii Zidane pro příští sezónu zaujme. K tomu vám moc neřeknu. Něco by se mi líbilo, ale to vám tady nebudu povídat. Občas se mi některé věci líbí, ale nakonec se nestanou a naopak. To je vaše téma a teď není vhodný moment o něm mluvit. Aktuálně jsou k dispozici Courtois a Keylor, což jsou velmi dobří gólmani, čímž bych celou věc uzavřel. Všichni brankáři mají smlouvu a proto další rozhodnutí dělám já. Je to moje odpovědnost. Dovedu si ale představit, že některý z gólmanů poždádá o uvolnění, pokud nebude chytat."

Zítra čeká na třetí Real soused v tabulce, čtvrté Getafe, které překvapivě bojuje o účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Bude to komplikované, budeme muset hrát s vyšším nasazením. Mají skvělou sezónu, je to odraz jejich práce. Jsme si toho velmi dobře vědomi, ale určitě budeme hrát na vítězství."


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cule6 - 24.04. Odpovědět

Souhlasim se Zidanem. La Liga je nejdulezitejsi a je tezke byt v ni konzistentne dobry po cely rok. Urcite tezsi, nez kalkulovat s nekolika malo zapasy v poharu, zejmena za situace, kdy liga je uz temer ztracena. Treble je neskutecna vec, skoro se mi zda byt nemozne, ze to vubec bylo mozne dokazat a preci se tak v historii spanelskeho fotbalu uz dva krat stalo. Neuveritelne! Smajlík 17

Cule6
alokol - 24.04. Odpovědět

Bohužel ji nevyhrajete, to už má předplacenou Barcelona a na několik roků do předu.

alokol

Co to meleš, že má Barca předplacenou La Ligu, copak oni za to můžou, jakou skurvenou sezónu má Real?

Arrow1356
Tifo - 24.04. Odpovědět

Na tyhle lidi nereaguj. Já fandim Realu, Barcelona je dlouhodobě lepší v lize, je konzistentější. Real zase umí načasovat formu a proto je úspěšnější v Evropě. Letos snad nevyhrajete i tu LM. I když s Leem v týhle formě bych se nedivil. Smajlík 7

Tifo
CPuyol - 24.04. Odpovědět

Doufám, že po letech ta LM už konečně vyjde. Navíc jak píšeš, s Leem v týhle formě.. Od zápasu k zápasu a 3. treble může být na světě ! Smajlík 17

CPuyol
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články