Zpět na » Primera Division » Blíží se Zidanova revoluce v Realu. Nejen nové posily, ale i radikální řez do systému

Primera Division - Blíží se Zidanova revoluce v Realu. Nejen nové posily, ale i radikální řez do systému

Blíží se Zidanova revoluce v Realu. Nejen nové posily, ale i radikální řez do systému © okdiario.com - Eden Hazard

3

Líbilo se

22.04. - Revoluce, převrat. V madridském Realu bude od nové sezóny vypadat všechno úplně jinak. Do klubu by měly přijít zářivé posily, nicméně podle slov trenéra Zidana se očekává, že kromě toho vezmeza své i tradiční madridské herní rozestavení v podobě 4-3-3, které se začalo uplatňovat po příchodu Garetha Balea.

To už je ale minulost. Slavmá BBC se s loňským odchodem Cristiana Ronalada rozložila a po pravděpodobném letním návratu Garetha Balea do Premier League z ní zůstane už jenom Karim Benzema. Od příchodu Velšana v roce 2013 byl víceméně donucen ji Carlo Ancelotti sestavit a dlouho na ni lpěl i Zidane. A s tím souvisela i nutnost hrát v rozestavení 4-3-3.

Jenže na každé tiskové konferenci Zizou naznačuje, že od příští sezóny nastanou změny. A to nejen co se týče složení kádru, ale také rozestavení na hřišti. Real potřebuje osvěžit, hrát jinak. „Změny se dotknou i systému," pravil.

Pokud by se letošní hra Realu dala nějak charakterizovat, pak by slova jako pomalost při rozehrávce či předvídatelnost v útoku byla ta nejvýstižnější slovní spojení, která použít.

Snad jedním z mála fotbalistů, který dokázal v Bílém baletu zařadit o stupeň či dva vyšší rychlost, byl Vinícus. V létě se k němu přidá Rodrygo, možná i Hazard a to by přesně sedělo k tomu, co zamýšlí Zidane - hrát v mnohem vyšší rychlosti, mnohem přímočařeji v útoku, hrát agresivněji, s mnohem větší energií. To Realu sezóny 2018-19 očividně scházelo.

„Ovšem ke změně systému může dojít i kvůli novým posilám, Zidanovým tajným přáním je Paul Pogba a jeho příchod ovlivní nejen způsob hry, ale mohl by poznamenat i kompozici záložní řady," míní deník Marca.

„Hazard s Pogbou by nepřišli vysedávat na lavičce a z toho důvodu by se počet hráčů v záloze mohl rozrůst ze tří na čtyři, v krajním případě snad i na pět."

Takže jak to tak vypadá, do ročníku 2019-20 vstoupí úplně fungl nový Real Madrid.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
alokol - 22.04. Odpovědět

Stejně jim to v lize nepomůže jelikož je to liga o jednom týmu a to Barceloně. Tam nemají konkurenci pořádnou a je to pro ně velice jednoduché ji vyhrat.

alokol
Cornero - 22.04. Odpovědět

ta druha varianta je asi nejvyhodnejsi. Pogba branit nechce..otazka vubec je koho Real privede..jestli se s Chelsea dohodnou na cene Hzarda a co vubec Pogba a odchod od nas

Cornero
F4BRE - 22.04. Odpovědět

Jo ta druhá by asi dávala smysl, ale jak říkáš, nevidím to jako moc pravděpodobnej přestup

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články