Zpět na » Primera Division » Atlético čekalo na zaváhání lídra marně, Barcelona nad Realem Sociedad vyhrála 2:1

Primera Division - Atlético čekalo na zaváhání lídra marně, Barcelona nad Realem Sociedad vyhrála 2:1

Atlético čekalo na zaváhání lídra marně, Barcelona nad Realem Sociedad vyhrála 2:1 © marca.com - Jordi Alba

0

20.04. - REVIEW Situace na špici španělské ligy je i po 33 kolech neměnná. Odpoledne sice dokázalo Atlético Madrid zvítězit v Eibaru 1:0, ovšem kýženého klopýtnutí vedoucí Barcelony se večer nedočkalo. Azulgranas zvítězili nad Realem Sociedad 2:1 a v čele mají stále devítibodový náskok

FC Barcelona 2:1 Real Sociedad

Góly: 45. Lenglet, 64. Alba - 62. Juanmi

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Arturo Vidal (90+1. Sergi Roberto), Arthur (56. Busquets) - Messi, L. Suárez, Dembèlé (73. Coutinho).

Real Sociedad:
Rulli - Zaldúa, D. Llorente (88. Barrenetxea), A. Elustondo, Muñoz - Zubeldia (54. Sangalli), Pardo - Juanmi (88. Sandro), Mikel Merino, Oyarzabal - Willian José

Na Camp Nou dlouho fanoušci mokli a příliš vzrušující podívané neviděli. Ze sedadel je zvedla snad jen narážečka Suáreze s Messim, jehož následnou střelu po půlhodině hry zlikvidoval Rulli.

Do velmi slibné příležitosti se ale dostali i hosté. Ve 35. minutě přiletěl míč za obranu k Juanmimu, proti němu ale vyběhl Ter Stegen a pokus mu zmařil. Nicméně odražený balón se dostal k Willianu Josému, ten ho ale poslal nad branku, přestože byl domácí brankář již bez šance zasáhnout.

Do kabin ale nakonec šla s těsným náskokem přeci jen Barcelona. Po rohovém kopu se ve 45. minutě hlavou trefil stoper Lenglet.

Druhou polovinu zápasu začal nadějným pokusem hostující Rubén Pardo. Jeho tečovanou střelu z 52. minuty až na poslední chvíli vytěsnil mimo prostor třech tyčí Ter Stegen. Barcelona odpověděla příležitostí za šest minut. Narodila se na ose Messi - Vidal, od chilského záložníka putoval míč k Dembélému, jeho snaha o obstřel na zadní tyč se ale jen těsně nevešla do branky.

Další akce už byla gólová a měl ji na svědomí hostující Real Sociedad. Mikel Merino totiž narýsoval učebnicovou přihrávku do ulice, na kterou si naběhl Juanmi a tentokrát už vybíhajícího Ter Stegena dokázal překonat - 1:1. Jenže radost hostům vydržela jen krátkou dobu. Hned po dvou minutách přihrál Messi Albovi a ten zamířil přesně k tyči - 2:1.

Do zajímavých příležitostí se dostal ještě Suárez v 79. minutě, když podnikl rychlý brejk, posunul ještě na levou stranu na Rakitiće, který ale napálil míč jen do boční sítě. V 81. minutě Messi rozehrál přímý kop, ovšem na zadní tyči číhající Arturo Vidal nedokázal balón usměrnit do sítě.

Barcelona ale i tak vybojovala tři body a titul se jí ještě víc přiblížil. Ve zbývajících pěti kolech ji stačí dvakrát vyhrát.

Další výsledky 33. kola

Alavés - Valladolid 2:2 (5. Guidetti, 26. Jony - 41. Fernández, 78. Ünal z pen.)
Celta - Girona 2:1 (34. Aspas, 69. Boufal - 53. Portu)
Eibar - Atlético Madrid 0:1 (85. Lemar)
Rayo Vallecano - Huesca 0:0