Zpět na » Primera Division » Žádné šetření. Barcelona postaví proti Realu Sociedad to nejsilnější. Musíme vyhrát, prohlašuje Valverde

Primera Division - Žádné šetření. Barcelona postaví proti Realu Sociedad to nejsilnější. Musíme vyhrát, prohlašuje Valverde

Žádné šetření. Barcelona postaví proti Realu Sociedad to nejsilnější. Musíme vyhrát, prohlašuje Valverde © marca.com - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

20.04. - Novináři, kteří navštěvují tiskové konference barcelonského trenéra Ernesta Valverdeho, to opravdu nemají lehké. Opatrný lodivod si pečlivě hlídá pusu, rozhodně není z těch, kteří by na každém sezení se žurnalisty nahrál mužům z médií na nějaký chytlavý titulek. A tak často musí číst mezi řádky a domýšlet si, co asi Valverde chtěl říci.

Jako například včera, na tiskovce před ligovým duelem proti San Sebastiánu. Všichni chtěli vědět, jestli proti Realu Sociedad nastoupí Barca vzhledem k náročnému programu příštích dnů znovu v okleštěné sestavě, jako před týdnem v Huesce, nebo naopak do hry pošle to nejsilnější, co má k dispozici.

Bude se sestava podobat víc té z Huescy, nebo té, co hrála proti United," zazněl dotaz namířený na trenéra Barcelony. Vždy diplomatický muž si ale s muži od pera dost pohrával. Jste zvědaví, co odpovím, že jo," smál se.A pak nekonkrétně uvedl: Samozřejmě to bude sestava, abychom vyhráli. Opravdu vyhráli," dodal ještě.

Plán šetřit top hráče mu vyšel tak napůl. V Huesce totiž náhradníci nepředvedli žádný zázrak a jen díky tomu, že poslední celek tabulky byl nebývale zaskočený a zaražený, bez vážnějších ambicí, si favorit odvezl alespoň bod za remízu 0:0. Ovšem čerstvá elitní jednotka pak v úterý smetla Manchester United 3:0 a postoupila do semifinále Ligy mistrů. Jenže další úlevy už nepřipadají v úvahu.

Když tento týden získáme devět bodů, jsem mistry. To jsou body, které potřebujeme," připomněl Valverde. Šest kol před koncem má Barca svého nejbližšího pronásledovatele Atlético právě na devět bodů (plus lepší vzájemné zápasy). V úterý hraje Barcelona v Alavésu a v sobotu přivítá na Camp Nou Levante.

Právě teď jsme se dostali do fáze, v níž se zdá, že už jste u cíle a nesmíte chybovat. Proti Realu Sociedad je to klíčové utkání a může být definitivní." Do nominace nacpal Valverde to nejlepší, co má k dispozici, mimo ni tradičně nechal Murilla, Boatenga a Todiba.

V letošní sezóně má ale Valverde k dispozici poměrně silnou lavičku, to v posledních letech nebývalo zvykem. Dnešní duel může být příležitostí pro Artura Vidala a Semeda, kteří proti United začali na střídačce. A možná i pro Umtitiho, který na loňskou formu jen marně vzpomíná a Dembélého. Minule na tréninku chyběl, ale domníváme se, že se vrátí a bude normálně hrát," vysvětlit absenci francouzského obránce Valverde.

O místo v základní sestavě se nadále přetahují Dembélé s Coutinhem. Prvně jmenovaný si zahrál od začátku v Huesce a pár minut proti United, zatímco Brazilec přidal proti Rudým ďáblům gól potvrzující postup. A k němu i to nešťastné gesto. Udělal nějaké gesto po vstřeleném gólu, ale mě překvapuje, že se mluví víc o tom, než o krásné brance. Je to jenom gesto...nic zvláštního. Nemyslím si, že by chtěl někoho urazit. Konec konců dáváme důležitost věcem, které jsou bezvýznamné," zastával se trenér Coutinha.

Na začátku května čeká v semifinále Ligy mistrů na Barcelonu velmi náročný soupeř - loňský finalista z Liverpoolu. Je to velice silný protivník, s útokem, který dokazuje svůj potenciál. Loni došli až do finále, letos už jsou v semifinále, bojují o anglický titul. Bude to atraktivní a zároveň obtížný duel pro oba týmy."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články