Zpět na » Primera Division » Barcelona se přiblížila k titulu, Benzema dvěma góly odvrátil další blamáž Realu

Primera Division - Barcelona se přiblížila k titulu, Benzema dvěma góly odvrátil další blamáž Realu

Barcelona se přiblížila k titulu, Benzema dvěma góly odvrátil další blamáž Realu © lfp.es - Leo Messi

0

06.04. - REVIEW Ve šlágru 31. kola porazila Barcelona Atlético Madrid 2:0 díky dvěma gólům Suáreze a Messiho v poslední desetiminutovce a hodně se přiblížila ligovému titulu. Další blamáž hrozila dnes odpoledne Realu Madrid. V zápase s Eibarem rozhodně dlouho nebyl lepší a navíc před poločasem inkasoval gól. Až po hodině hry se Bílému baletu podařilo vyrovnat a v závěrečné fázi střetnutí se rozhodlo o tom, že tři body zůstanou doma. Hlavní zásluhu na tom měl autor dvou gólů Benzema.

FC Barcelona 2:0 Atlético Madrid

Góly: 85. Suárez, 87. Messi

ČK: 28. Costa

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto (84. N. Semedo), Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets, Arthur (63. Malcom) - Messi, L. Suárez, Coutinho (80. Aleñá).

Atlético Madrid:
Oblak - Arias (35. Á. Correa), J. Giménez, Godín, Filipe Luís (58. Morata) - Saúl, Rodri (88. Juanfran), Thomas Partey, Koke - Griezmann, D. Costa.

Barcelona začala zápas jasnou optikou převahou, ale první zakončení si připsali hosté. Po centru Filipeho Luise hlavičkoval v deváté minutě nad branku Costa. Mnohem větší šanci ale vymyslel na druhé straně ve 14. minutě Lionel Messi pro Albu. Technický obloučkem vyřadil ze hry zadní linii Atlética, Alba ale trefil před vyběhnuvším Oblakem jen tyč branky.

Ještě větší šanci měl ve 27. minutě na svědomí Coutinho, který se proháčkoval na hranici vápna mezi hostujícími zadáky, ale zakončení mu nevyšlo, Oblak mu jeho střelu zneškodnil. Velmi důležitý okamžik se udál o minutu později. Útočník Atlética Diego Costa to zřejmě přehnal s kritikou rozhodčího Gila Manzana a ten mu ukázal rovnou červenou kartu. Barcelona ale následnou přesilovku do poločasové přestávky nedokázala přetavit ve vážnější šance. Messi ve 44. vystřelil jen do Oblaka a v nastaveném čase Coutinho hlavičkoval do protipohybu slovinského gólmana, ale svým zakončením ho zaskočit nemohl.

Ani druhá půle nepřinesla žádnou záplavu šancí celku, který hrál v početní výhodě. Každopádně ta ze 62. minutě byla pro Barcelonu stoprocentní. Messi přesprintoval skoro celé hřiště, uvolnil Suáreze, ten ale z výborné pozice trefil jen nohu Oblaka. Gólman Atlética zlikvidoval i v 69. minutě nejprve střelu Messiho a i dorážku Malcoma. Hosté odpověděli v 75. minutě, kdy Giménez po standardce hlavou pálil nad.

Když už zápas pomalu směřoval k remízovému rozuzlení, vystřelil zpoza vápna Suárez a jeho rána zapadla přesně k tyči Oblakovy brány - 1:0. Uběhla pouhá minuta, kdy si Messi pohrál s defenzivou Colchoneros a odevzdanému Oblakovi vstřelil další gól - 2:0.

Barcelona se tak díky tříbodovému zisku hodně přiblížila titulu, neboť mí sedm kol před koncem náskok právě na Atlético 11 bodů.

Real Madrid 2:1 SD Eibar

Góly: 59. a 81. Benzema - 39 Cardona

Real Madrid: Navas - Odriozola Arzallus, Varane, Nacho Fernández, Reguilón - Modrić (78. L. Vázquez), Valverde, Isco (90+1. Díaz) - Bale (78. Kroos), Benzema, Asensio.

SD Eibar: Dmitrović - De Blasis, Ramis (57. Orellana), P. Oliveira, Cote - Escalante - Cardona (73. Peña), S. Álvarez, Jordán, Cucurella (87. Charles) - Enrich.

První poločas zápasu Realu s Eibarem toho příliš nenabídl. Hosté přesně podle předzápasových prohlášení trenéra Mendilibara vysunuli presink hodně vysoko a Bílému baletu dělalo potíže ho překonat. Dvakrát se to sice podařilo Iscovi. Ale jeho kolmou přihrávku do sóla na Balea v 6. minutě i zopakování spolupráce, které Velšan ještě v 8. minutě vylepšil pasem na Benzemu, jenž dokonce dostal míč do sítě, zhatil pokaždé praporek asistenta rozhodčího.

Hosté hráli bez většího tlaku a v 11. minutě servíroval střílenou přihrávku na Cardonu Cucurella. Spolupráce dvou bývalých hráčů Barcelony ale nedopadla, protože zakončujícímu hráči chybělo pár centimetrů.

Cardona se trefil až ve 39. minutě, kdy mu míč do ideální šance poslal uličkou ve vápně Escalante. Navas proti němu vyběhl, ale možná zbytečně rychle si lehl na zem, čehož využil Cardona k lehkému lobu nad tělem kostarického brankáře - 0:1.

Do druhé půle vstoupil Bílý balet nadějně. V 54. minutě Benzema využil mizernou komunikaci mezi Sergiem a brankářem Dmitrovićem a do odkryté branky skóroval. Gól mu ale rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Regulérní branky se Francouz dočkal až o pět minut později. Obránci Eibaru mu dopřál po centru Asensia příliš volného prostoru a Benzema koníčkem vyrovnal.

Real následně zlepšil svoji hru, ale skóre zůstávalo stále neměnné. Až do 81. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal opět k hlavičce Benzema a posunul Real do vedení. Následně měl možnost střelec večera dosáhnout na hattrick. Ovšem nejprve ho tváří v tvář vychytal Dmitrović, aby v samém závěru poté, co mu do vyložené šance nahrál Vázquez, překopl z malého vápna bránu.