Zpět na » Primera Division » Barcelona přemýšlí u De Ligta o možné hráčské kompenzaci

Primera Division - Barcelona přemýšlí u De Ligta o možné hráčské kompenzaci

Barcelona přemýšlí u De Ligta o možné hráčské kompenzaci © goal.com - Matthijs de Ligt

1

Líbilo se

25.03. - Vedení Barcelony v lednu získalo do svých řad za 86 milionů eur záložníka Ajaxu Frenkieho de Jonga. Už v tu chvíli se hodně spekulovalo tom, že by ho na Camp Nou mohlo následovat i jeho fotbalové dvojče z holandského klubu Matthijs de Ligt. Okolo něj se točí hned několik zájemců a Barcelona dělá vše proto, aby 19letý mladík skončil na Camp Nou.

Podle expertů udělala Barcelona s angažováním záložníka Frenkieho de Jonga velmi dobrý tah. A ještě lepší krok by prý zástupci vedení azulgranas učinili, kdyby na Camp Nou přivedli i jeho spoluhráče, středního obránce Matthijse de Ligta. Oba hráči se ve velmi dobrém světle ukázali především v ostře sledovaném souboji osmifinále Ligy mistrů proti Ajaxu.

Jenže po přestupu De Ligta baží ty nejlepší kluby celé Evropy. Manchester City, Juventus, Real Madrid a tak bychom mohli pokračovat. Barcelona si proto chce hráče, který vyjádřil svoji touhu za ni hrát, pojistit co nejdříve.

A není nic lepšího než osobní styk. K tomu je momentálně ideální příležitost na mítinku v Amsterdamu, kde se sešly špičky evropské klubové kopané. Rokuje se zde, mimo jiné, o možnosti zřízení evropské Superligy od sezóny 2024-25. Z očí do očí tady mohou lidé z klubového managementu probrat možnosti a případné další detaily celé operace.

Například i její cenu. Tu se každý kupující klub snaží stlačit co nejníže a Barcelona samozřejmě není výjimkou. Proto přišla na přetřes i možnost zahrnout do operace některého hráče barcelonského klubu. Měl by se jím stát mladý stoper Jean Clair Todibo. Ten měl původně přijít do Barcy až v létě, poté, co mu v Toulouse vypršela smlouva. Jenže vzhledem k tomu, že ho vedení vyřadilo z kádru kvůli tomu, že nechce prodloužit kontrakt, ho Barcelona koupila ještě v lednu.

Zatím 19letý mladík neodehrál za Katalánce ani jednu minutu a varianta ročního hostování v Ajaxu, kde by zcela jistě dostal zápasové minuty, by mu přišla k duhu. A dle deníku Sport by s takovou alternativou souhlasil i Ajax.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jojo proti Ajaxu hrali vyborne.. pane Preisler aspon si to ctete nez budete pridavat nesmysly..

HahaMadrid
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články