Zpět na » Primera Division » Zbytečný přestup Brahima Díaze, aneb jak Real Madrid vyhodil 25 milionů za hráče, jehož mohl mít zadarmo

Primera Division - Zbytečný přestup Brahima Díaze, aneb jak Real Madrid vyhodil 25 milionů za hráče, jehož mohl mít zadarmo

Zbytečný přestup Brahima Díaze, aneb jak Real Madrid vyhodil 25 milionů za hráče, jehož mohl mít zadarmo © dailymail.co.uk - Brahim Díaz

1

Líbilo se

24.03. - Teď už se to dá říct zcela na rovinu, byť podobně smýšleli mnozí už ve chvíli, kdy v lednovém období přistoupil Real Madrid k angažování mladého ofenzivního fotbalisty Brahima Díaze z Manchesteru City, které Bílý balet společně s bonusy může vyjít až na 25 milionů eur. Přestup tohoto hráče byl zbytečný, byla to chyba, zbytečně vyhozené peníze.

Těžko říct, co si Real Madrid sliboval od mladého záložníka Brahima Díaze v okamžiku, kdy v lednovém přestupovém okně získal jeho podpis. Tomu se nelíbilo v Manchesteru City a anglickým klubem nabízenou smlouvu odmítal podepsat. Jeho přáním byl návrat do rodného Španělska, odkud odcházel v roce 2015.

Nelze říct ani slovo na to, že Real kupoval hráče s výhledem do budoucna a pokračoval tak ve strategii, která poslední roky vystřídala transfery megalomanských Galácticos. Navíc v tu chvíli ho sužovala marodka (Marcos Llorente, Marco Asensio, Gareth Bale a Mariano).

Jenže poté, co Brahim Díaz odehrál pod trenérem Solarim pouhých 24 minut a většinou jen vysedával na tribuně, se tento krok jeví jako hodně nekoncepční. Blancos mohli mít hráče, který je podle všeho bude stát 25 milionů eur, v létě úplně zadarmo a ačkoliv o něj mělo zájem hned několik dalších klubů, touha Brahima jít do Madridu mohla vedení hodně nahrávat.

Ačkoliv Díaz při podpisu smlouvy na Santiagu Bernabéu vyhlašoval, že nepřicházel proto, aby šel na hostování, nebo působil v rezervním týmu (a také hned dostal dres prvního týmu s číslem 21), zdá se, že se nakonec této variantě asi nevyhne.

Trenéra Zidana čeká nelehký úkol poznat hráče, o němž toho zatím moc neví. A snad ho zkusit prověřit i v deseti zápasech, které Madridu do konce sezóny schází. Jenže vzhledem k tomu, že udělil amnestii Iscovi, se konkurence v záloze ještě zvýší a o letních přestupech nemluvě. To má Real v plánu přivést další zvučné posily, které se bezesporu budou týkat i středové řady, případně ofenzivy.

Budoucnost Brahima Díaze se proto z pohledu krátkodobého nejeví vůbec optimisticky a už teď je možno říct, že Real si mohl ušetřit pořádnou sumu peněz za jeho příchod.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

fail všetkých failov. už len za toto mal Peréz rezignovať

elcapitano7
pdreal - 26.03. Odpovědět

ani nahodou

pdreal
Reklama
Reklama
Nejnovější články