Zpět na » Primera Division » Jak to nakonec dopadne s Coutinhem? Zůstane v Barce, nebo odejde? Kdo si ho ale může dovolit?

Primera Division - Jak to nakonec dopadne s Coutinhem? Zůstane v Barce, nebo odejde? Kdo si ho ale může dovolit?

Jak to nakonec dopadne s Coutinhem? Zůstane v Barce, nebo odejde? Kdo si ho ale může dovolit? © sport.es - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

23.03. - Situace Philippa Coutinha není v jeho druhé sezóně na Camp Nou nijak růžová. Brazilský ofenzivní fotbalista, který se stal před rokem nejdražším fotbalistou Barcelony, se trápí, ztratil místo v základní sestavě a hodně nahlas se mluví o jeho možném letním odchodu.

V posledním týdnu se jeho situace hodně rozebírala ve španělských médiích a je těžké ze směsice názorů a zaručených informací vyzdvihnout tu, která by mohla mít nejblíže k pravdě. Například deník Sport zmiňuje blížící se schůzku Coutinhových agentů s vedením Barcelony, na níž se má rozhodnout o hráčově budoucnosti. O hráče se údajně zajímala Chelsea, ale dle důvěryhodných zdrojů mají největší šance v Manchesteru United. Každopádně se s případným transferem bude čekat až na jihoamerický šampionát Copu Américu. Jestli tam Coutinho vyhoří, zřejmě ho v Barceloně nic neudrží.

O odchodu Coutinha píše i deník Marca. Podle něj má Brazilec otevřeny dveře pro případný odchod, jelikož nenaplnil očekávání a nestal se novým Iniestou. Ve schématu trenéra Valverdeho pro něj prý neexistuje ideální pozice. Nedokáže se prosadit ani na levém křídle ani na pozici levého vnitřního záložníka, kterou zastávala barcelonská legenda před svým odchodem do Japonska. Nicméně Barcelona podle Marcy neprodá hráče za méně než 100 milionů eur. Jen taková částka by znamenala, že se katalánský klub v této operaci vyhne ztrátám.

Serveru Goal.com se ovšem odchod Coutinha z Barcelony jeví jako spíše nepravděpodobný. Zájem Manchesteru United je sice rovněž připomínán. Jenže kromě peněz by mohlo problémem být i to, že se fotbalista nechce vracet zpět na ostrovy, kde prý měla problém s adaptací jeho rodina. Proto jako alternativu předkládá variantu bohatého Paris St. Germain.

Jenže ten jak známo nemůže po vyšetřování FIFA nijak rozhazovat a Brazilcův plat zhruba 2 miliony eur měsíčně (podle Goal.com), plus přestupová částka, z něj dělají hráče, který reálně nemá moc nápadníků.

Takže bude zajímavé sledovat, jak se nakonec celá situace kolem Philippa Coutinha vyvrbí. V Barceloně by byli samozřejmě nejraději, aby se chytl na trávníku a podobné záležitosti nemuselo vedení vůbec řešit. Jenže tato možnost je zatím hodně zahalena mlhou.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Reekwon - 24.03. Odpovědět

Barcelona udělá neskutečnou, fakt obrovskou chybu, pokud Coutinha prodají. Když přišel, tak hrál skvělé a Barcelona v něm měla hráče, kterého potřebovala za Iniestu. Není přece řešení prodat hráče, který přišel v polovině minulé sezóny a nyní ho prodat. Valverde je diletant, kterému je asi jedno, že Coutinho potřebuje hrát tam, kde je zvyklý a nadále ho staví na křídlo. Kdyby nebyl takový srab, už dávno vyřadil ze základu Rakitiće, který zahraje dobře dva zápasy z pěti a složí zálohu...

Reekwon
Reekwon - 24.03. Odpovědět

...z Coutinha a Arthura, kteří by mohli být jako Xavi a Iniesta verze 2.0.

Reekwon
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články