Zpět na » Primera Division » Obnovená premiéra trenéra Zidaneho dopadla dobře, Real vyhrál nad Celtou

Primera Division - Obnovená premiéra trenéra Zidaneho dopadla dobře, Real vyhrál nad Celtou

Obnovená premiéra trenéra Zidaneho dopadla dobře, Real vyhrál nad Celtou © lfp.es - První gól Realu vstřelil Isco

1

16.03. - REVIEW Zinedine Zidane vstoupil do druhého angažmá na lavičce Realu Madrid tou správnou nohou. V sestavě s Iscem, Marcelem či Navasem měl Bílý balet prakticky celý zápas územní převahu, kterou dokázal vyjádřit dvěma brankami. Ty si schoval až do druhého poločasu a vstřelili je Isco a Gareth Bale. Navíc Modrićovi ještě videorozhodčí jeden gól neuznal.

Real Madrid 2:0 Celta Vigo

Góly: 62. Isco, 77. Bale

Real Madrid: Navas - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić (76. Valverde), Kroos, Isco (64. Ceballos) - Bale, Benzema (82. Mariano), Asensio.

Celta Vigo:
Blanco - K. Vázquez, N. Araujo, Costas, Juncà (5. Hoedt) - Yokuşlu (75. Beltrán), Lobotka - Sisto, Méndez, Boufal (68. Hjulsager) - Maxi Gómez

Real vyhrál první zápas pod vedením Zinedina Zidana v lednu 2016 proti La Coruni (5:0) a dokázal to i po více jak třech letech proti jinému klubu z Galície - Celtě Vigo. Prakticky celý zápas měl zápas pod kontrolou, ale na gól si museli fanoušci počkat až do druhé půle. V té první měl největší šanci po půlhodině hry Gareth Bale, který napálil horní tyčku branky Rubéna Blanca. Nedlouho poté střelou zpoza vápna protáhl Rubéna Marcelo. Z následného rohu Sergio Ramos hlavičkoval těsně vedle. Největší šance hostů přišla v 16. minutě, kdy Keylor Navas, který se vrátil do branky na úkor Courtoise, prokázal skvělý postřeh, když vyrazil hlavičku Gómeze nad břevno.

Ve druhém poločase šel v 54. minutě do nadějného brejku Boufal , ale místo střely nebo alespoň nahrávky na spoluhráče, kteří ho doplňovali, jen překvapivě přihrál "malou domů" Navasovi. A to bylo ze strany Celty v podstatě vše v kolonce vážnějších šancí. Real se totiž brzy radoval z vedoucího gólu. Poprvé ještě zbytečně, neboť VAR Modrićovu ránu neuznal. Varane měl při jeho pokusu clonit gólmanovi. O šest minut později už se ale na Bernabéu slavilo se vší parádou. Asensio potáhl míč k vápnu, roztáhl hru do levé strany na Benzemu, jenž rychle vrátil míč před bránu, kde ho ve skluzu dopravil do sítě Isco.

Zajímavé příležitosti navýšit vedení měli především Bale, který v 67. minutě postupoval sám na branku Celty, ale ve chvíli střely mu podklouzla noha. Za dalších pět minut zase nebezpečně vypálil Benzema. Ale definitivně o výhře rozhodl až v 77. minutě Bale. Asistoval mu Marcelo a Velšan dostal s pomocí tyčky míč do branky. Blancos povinnou výhrou snížili náskok vedoucí Barcelony, která hraje zítra na půdě Betisu, na devět bodů.