Zpět na » Primera Division » Prezident Realu září štěstím. Na nekonfliktním Zidanovi hodně ušetří

Primera Division - Prezident Realu září štěstím. Na nekonfliktním Zidanovi hodně ušetří

 Prezident Realu září štěstím. Na nekonfliktním Zidanovi hodně ušetří © as.com - Zinedine Zidane

1

Líbilo se

15.03. - Už zítra se v Madridu představí Real proti Celtě Vigo a velkým lákadlem pochopitelně bude obnovená premiéra francouzského kouče Zinedina Zidana na lavičce Bílého baletu. Prezident Pérez může zářit štěstím, že se mu na lavičku povedlo přivést kouče, jehož mají fanoušci rádi a na němž, když na to přijde řeč, určitě hodně ušetří.

Santiago Solari ani přes ligovou výhru ve Valladolidu neustál svoji pozici trenéra Realu Madrid, z které byl v pondělí odvolán. Prezident Pérez proto narychlo přivedl do klubu kouče, který je zosobněním posledních úspěchů Blancos. Zinedine Zidane je podepsán celkem pod devět titulů. Za dva a půl roku.

A varianta jeho návratu se jeví v tuto chvíli jako nejoptimálnější. A to nejen z hlediska sportovního, ale v dnešní době i s ohledem na faktor neméně důležitý, ten ekonomický.

Ve hře totiž byl například příchod Josého Mourinha. Ten svoje štace nekončil úplně slavně, ale vždy měl dobře postavené smlouvy, aby dokázal na odškodněních vytřískat slušné peníze. Však i na Realu, s nímž se v roce po vzájemné dohodě v roce 2013 rozešel, vymámil 17 milionů eur. Celkově to bylo za čtyři vyhazovy...

Ani jeho plat v United nebyl rozhodně žádnou almužnou. Měl si přijít na 20 milionů eur a byť byl po vyhazovu z Old Trafford volný, Pérez by mu za jeho angažmá musel platit minimálně tolik, jako měl na poslední štaci. Možná víc. Především s ohledem na to, že trenér konkurenčního Atlética Madrid Diego Simeone si po nedávném odpisu smlouvy přijde na 24 milionů eur.

V porovnání s nimi je tak Zidane chudý příbuzný. Real nemusel platit žádné odškodné klubu, v němž působil a navíc se s ním dohodl na dnes už průměrné gáži 12 milionů eur. Nesrovnatelné částky pokud vezmeme v potaz získané tituly či odvedenou práci. I tak si ale Zizou polepší, během posledního působení na Bernabéu bral údajně kolem 6 milionů eur, navíc média zmiňovala, že sumu za nesplněnou část kontraktu po Realu vůbec nechtěl.

Mauricio Pochettino, o nějž se klub zajímal také, či Jürgen Klopp v Liverpoolu na tom sice podle neoficiálních zdrojů nejsou platově výrazně lépe. Spekuluje se, že nepřekročí hranici 10 milionů eur. Nicméně Pérez by musel s kluby vyjednávat o odstupném a pak i s kouči o nových smlouvách a rozhodně by nešlo o částky nižší než nyní přijal Zidane.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 15.03. Odpovědět

Zidanovi nešlo nikdy o peníze, o má bílé srdce. Už při ukončení kariéry nechtěl zbývající peníze ze smlouvy, to samé když končil jako trenér.

Zedman

Trochu OT, ale jen nechápu, jak ,,některá média,, mohou psát, jaký je Zidane charakter, že peníze za nesplnenou část kontraktu nechtel, dneska už může psát fakt každý trouba Smajlík 11

FotbalFan
Zedman - 15.03. Odpovědět

Co na tom nechápeš, podle smlouvy je chtít mohl, stejně jako je všude chtěl Mourinho nebo naposledy Conte.

Zedman

Trochu logického uvažování by ti někdy neškodilo. Pokud je smlouva a jedna strana ze své vůle neplní, tak nemá nárok na protiplnění od doby co sama plnit přestala. Na to dokonce stačí selský rozum.

FotbalFan

A Zidane se rozhodl jít, nebyl vyhozen. Kdyby byl vyhozen, je to jiná věc. Tady by naopak Real teoreticky mohl požadovat náhradu případné újmy po Zidanovi, pokud by tak samozřejmě byla nastavena smlouva.

FotbalFan
Zedman - 15.03. Odpovědět

Rozumíš psanému textu? "navíc média zmiňovala, že sumu za nesplněnou část kontraktu po Realu vůbec nechtěl" Už při odchodu se psalo že na to měl nárok i když odešel sám, tak samo při ukončení kariéry. Smajlík 7

Zedman

Ufffff... Takže myslíš, že když uzavres se zaměstnavatelem smlouvu na dobu určitou, po půl roce odejdeš, tak máš nárok na mzdu za flasich 6 měsíců? Říká ti něco bezduvodne obohacení nebo plnění bez právního titulu? Obecné samozřejmě vím, že právní a ekonomické povědomí není ve společnosti na výši, ale že až tak. Samozřejmě že nechtěl, protože chtít ani nemohl. Clanek se zmiňuje, že iniciativa odmítnutí peněz vzešla od Zidana. Přitom je to nesmysl. A to povídání porozumění psanému textu... Smajlík 3 Smajlík 3

FotbalFan

Dalších*

FotbalFan
Zedman - 15.03. Odpovědět

Tpč to snad není ani možné Smajlík 3 Ty tu chceš srovnávat smlouvu uzavřenou mezi ZZ a RM a tvojí smlouvu podle zákoníku práceSmajlík 5 RM si do té smlouvy může dát co chce, takže tam může být klauzule, že při splnění určitých podmínek může trenér dostat vyplacenu odměnu i když se rozhodne klub opustit sám. Vzhledem k tomu, že se obecně o tom psalo ve španělských médiích a nikdo z klubu to nepopřel, pak to bude skutečnost.

Zedman

Ufffff. Jasně že to tam být mohlo. Ale viděl jsi někdy profesionální smlouvu sportovce? Trenér není zase tak odlišný. Jistě že tam něco takového být mohlo, ale na 99,99999999999% tomu tak není

FotbalFan
Zedman - 15.03. Odpovědět

No právě že jsem takovou smlouvu viděl, vzhledem k tomu, že Zizu pár měsíců předtím podepsala novou smlouvu o prodloužení a možná úplně prodlužovat nechtěl. Proto mu Pérez dal možnost kdokoliv odejít a bonus za podpis. Obdobnou stanovenou částku měl ve smlouvě i Solari. Ani Pérez a ani ZZ tu informaci nedemetovali. Takže 99,9% je jen čistě tvá domněnka.

Zedman

No já jsem nějakou i psal Smajlík 2 Smajlík 2 No to je jedno...každopádně neznám nikoho, kdo by se zavazal plnit za nic, Perez určitě není hlupak. Možnost předčasného ukončení existuje, ale jeji aplikace znamená nemožnost očekávat protiplnění. Toť k té domněnce:-))) V tomhle se nemá smysl dohadovat. Jediná možnost je bonus za podpis, pokud byl rozložený do více let, pak samozřejmě na to nárok měl, ale to je za podpis a ne za výkon činnosti

FotbalFan
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články