Zpět na » Primera Division » Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná

Primera Division - Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná

Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná © marca.com -

0

Líbilo se

11.03. - Velmi bizarní a úsměvný obrázek zároveň mohli spatřit televizní diváci při sledování včerejšího zápasu španělské La Ligy mezi Realem Valladolid a Realem Madrid. V něm byl videorozhodčí (VAR) využíván velmi často a jeho rozhodnutí byla správná a bez jakýchkoliv šancí způsobit v posledních měsících tolik populární polemiku. Nicméně v jednu chvíli byla místnost VAR zcela prázdná.

Nejprve zkontrolovaná penalta po zákroku madridského Odriozoly na Oscara Plana. VAR posvětil rozhodnutí arbitra na trávníku a Valladolid v souboji s Realem Madrid dostal ve 12. minutě možnost zahrávat pokutový kop. Alcaraz s ním naložil příšerně a míč poslal vysoko nad horní tyč branky, kterou hájil Courtois.

Jenže nedlouho poté přišel další okamžik, který musel řešit rozhodčí s kolegou u videa. Útočník Guardiola vstřelil branku, která měla domácí přeci jen poslat do vedení. Jenže po důkladnějším prozkoumání bylo evidentní, že finální přihrávka od Keka Gontána, putovala z ofsajdové pozice.

Režisér ve chvíli, kdy vstupuje do hry VAR, obvykle rozdělí obraz na několik menších složených záběrů, z nichž jeden sleduje činnost mužů u videa. Jaké ale bylo překvapení, když kamera z místnosti VAR ukázala zcela opuštěné pracoviště.

Že by si hodili muži ve žlutém tradiční siestu? Nebo si zašli na kafíčko? Zrovna ve chvíli, kdy měli řešit zapeklitou situaci?

Deník Mirror celou úsměvnou situaci objasnil. V madridském centru v Las Rozas, kde sedí videorozhodčí, je hned několik podobných kójí vedle sebe a režisér prostě jen chybně pustil do vysílání kameru, která zabírala oddělení, jež mělo na starost předchozí zápas a v době konání utkání Realu Madrid už bylo logicky prázdné.

Za včerejší utkání si ale muži s píšťalkou i praporkem, potažmo ti, co seděli u videa mohou zasloužit pochvalu, neboť během devadesáti minut posoudili všechny situace naprosto správně. Real celý zápas nakonec ve Valladolidu vyhrál 4:1.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 11.03. Odpovědět

Vítej zpět Zizu.

Zedman
Wazz - 11.03. Odpovědět

počkej počkej to je jako fakt pravda??? něco mi proběhlo na soc. sítích ale většinou bulvár tak to neřeším...

Wazz

Je to pravda

LukaModric
Wazz - 11.03. Odpovědět

wooow tak to gratulace chlapci ,už jsem viděl Mourka jak brousí kolem Bernabeu... Smajlík 2 Smajlík 2 no každopádně teď se ukáže jestli Zizou umí dostat mančaft ze sraček a né jen přebrat fungující stroj Smajlík 7

Wazz

Toho sa akurát bojím, lebo si nemyslím, že dokáže to, čo Solskjaer s United (United aspoň majú ešte o čo v tejto sezóne hrať). Dúfam, že k tomu nedojde, no obávam sa, že si tým Zidane len pošramotí dobrú trénerskú povesť, lebo tento problém nie je len na trénerskej úrovni.

LukaModric
Zedman - 11.03. Odpovědět

Tak Zizu už Real jednou ze sraček dostal Smajlík 7

Zedman
Wazz - 11.03. Odpovědět

no takovej marast jako teď tenkrát rozhodně nepřebíral to musíš uznat Zedman...spíš se bojím že mu Peréz zas naslibuje hory dola a pak bude stejně po jeho Smajlík 11

Wazz

Kde jinde nez u Realu Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

BeckhamKakaZidane
Zedman - 11.03. Odpovědět

Kdo jiný než debil, jako ty...

Zedman
COKO - 11.03. Odpovědět

Smajlík 2

COKO

Dočetl jsi to? Smajlík 2

NoIscoNoDisco
COKO - 11.03. Odpovědět

No jasně a představ si situaci kdy čumíš na telku a oni ti tam hodí záběr prázdné místnosti Smajlík 2

COKO

Docela bych chtěl bejt režisér sportovních utkání. Resp. jejich vysílání. Smajlík 3

NoIscoNoDisco
COKO - 11.03. Odpovědět

Teď při tom VARu to je docela zodpovědnost, hodí ti tam špatný záběr a je průser, protože se všude bude psát jak je to podmáznutý a rozhodčí na to serou. Komentátoři z takové situace asi taky nadšení uplně nebudou Smajlík 2

COKO

Však Manzano si rozhodoval sám bez něj dostane UEFADRID nakládačku.

AntiHnusdrid

keby si to aspoň čítal do konca

elcapitano7

Moment, moment, nejsi ty Standa Kovač? Pamatuji si, že tehdy na střední se mnou do třídy chodil jeden "narušený" chlapec, který měl rád fotbal a ještě raději sledoval mouchy na Realu Madrid. S rozvojem sociálních sítí jsem o tobě pak slyšel i v souvislosti s Facebookem. Že jsi to ty, Stando? :-O

doc_Uefalona
Reklama
Reklama
Nejnovější články