Zpět na » Primera Division » Enrique: S Messim jsme měli třenice, ale v žádném případě jsem je nevyhledával

Primera Division - Enrique: S Messim jsme měli třenice, ale v žádném případě jsem je nevyhledával

Enrique: S Messim jsme měli třenice, ale v žádném případě jsem je nevyhledával © as.com - Leo Messi s Luisem Enriquem

0

Líbilo se

09.03. - Tři roky měl pod svýma rukama jedinečný klenot, génia, nejlepšího fotbalistu světa, Lionela Messiho. S nadpozemským fotbalistou byla určitě snadná práce, ale jak uvedl někdejší kouč Barcelony Luis Enrique, nastala rovněž období, v nichž došlo na určité vyhrocené situace, které musel s argentinským fotbalistou řešit.

Tři roky se setkávali prakticky dennodenně, tři roky mu mohl udílet rady a pokyny. Tři roky si mohl užívat skutečnosti, že má pod svým vedením jednoho z nejlepších fotbalistů planety Lionela Messiho. Pro současného trenéra španělského nároďáku to bylo plodné období, nicméně nebylo daleko od toho, aby si právě kvůli Messimu sbalil fidlátka.

Původ všeho nastal na začátku roku 2015. Messi se tehdy vrátil se svolením Enriqueho z vánoční dovolené až 2. ledna. Nicméně kouč ho nechal v nejbližším duelu konaném o dva dny později v San Sebastiánu společně s dalšími Jihoameričany Alvesem a Neymarem jen na lavičce. Do hry je poslal až v průběhu druhé půle. Barcelona tehdy prohrála 0:1 a díky tomu byl oheň na střeše a krize na obzoru. Další polínko do ohně přihodil Messi, když na další trénink 5. ledna, který byl otevřen veřejnosti, nepřišel a zůstal jen uvnitř sportovního centra v péči Enriqueho psychologa. Okamžitě bylo jasné, že mezi ním a trenérem je problém. V tu chvíli prý Messi žádal prezidenta Bartomeua, aby propustil trenéra. Celou situaci pak dokonce osobně žehlil Xavi Hernández. Postupně se celá záležitost uklidnila, ale Enrique s Messim spolu asi nikdy nebyli žádní velcí kámoši.

Než se vše urovnalo, byla etapa určitého napětí, kterou jsem ale v žádném případě nevyhledával. Ovšem najednou tady byla a muselo se s ní něco udělat. Dnes ale můžu o Messim mluvit jen v superlativech," uvedl v rozhovoru pro TV3 Luis Enrique.

Ten rovněž připomněl, že už na začátku své třetí sezóny v klubu oznámil vedení, aby za něj našlo náhradu. Na začátku třetí sezóny jsem to klubu oznámil. Už jsem neměl víc energie, kterou bych mohl udělit. Kdybych ale myslel jenom na sebe, bylo by strašně jednoduché prodloužit kontrakt, měl jsem tu skvělé hráče, měl bych lukrativní smlouvu, byl bych doma. Lepší by to být nemohlo. Ale abych byl upřímný, přemýšlel jsem, že hráč potřebuje, aby přišel někdo další a říct mu věci zase z jiného úhlu. Uvědomil jsem si, že nastal čas," uvedl Enrique.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Bohužel, Messiho ego už dávno přerostlo klub. Mohl být legendou, o které by se v restauračních zařízeních po léta povídalo, ale takto skončí jako pomyslný kostlivec ve skříni, kterého je lepší nevytahovat. Smutné. :-/

doc_Uefalona
JanekCZ - 10.03. Odpovědět

:-D Aha zas ty, na tebe sem reagoval u jiného článku, tak tady to nemá cenu. :-D

JanekCZ

Janku, nebuď tak nesmělý, copak se mě bojíš?

doc_Uefalona
Zedman - 09.03. Odpovědět

Jo Messi je prostě charakter Smajlík 4

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články