Zpět na » Primera Division » Barcelona hledá zálohu za Jordiho Albu, na seznamu je hráč konkurenčního Atlética

Primera Division - Barcelona hledá zálohu za Jordiho Albu, na seznamu je hráč konkurenčního Atlética

Barcelona hledá zálohu za Jordiho Albu, na seznamu je hráč konkurenčního Atlética © thesun.co.uk - Filipe Luis

1

Líbilo se

23.02. - Všechny posty v sestavě má Barcelona více méně zdvojené. Jedinou pozicí, na níž azulgranas mírně pokulhávají, je pozice levého obránce. Na ní je jasnou jedničkou Jordi Alba, ovšem v případě jeho nemoci, zranění nebo karetního trestu, musí trenér Valverde vymýšlet různé alternativy, jak se s takovou situací vypořádat, neboť v kádru nemá specifického hráče na tuto pozici.

Jordi Alba je král na levé straně barcelonské obrany. Na své pozici nemá konkurenci. Jeho spolupráce s hvězdným Lionelem Messi, díky níž už mohou oba hrát v podstatě poslepu, je navíc zdrojem mnoha gólů azulgranas. Je to velice produktivní spojení.

Filipe Luis brání Lionela Messiho

Ovšem problém nastane v momentě, kdy Jordi Alba z jakéhokoliv důvodu není k dispozici. Není žádné tajemství, že hráče, který by měl být jeho náhradou, devatenáctiletého Juana Mirandu, zatím nebere jako plnohodnotnou alternativu.

Podle Mundo Deportivo proto vedení azulgranas silně zvažuje možnost přivést zkušeného fotbalistu z konkurenčního Atlética Madrid Filipeho Luise. 33letý brazilský obránce už sice přišel o status hráče základní sestavy na úkor výborného Luise Hernándeze, jeho výkonost šla bezesporu dolů, nicméně pořád je považován za platného hráče. Navíc mu v létě končí smlouva a k dispozici by tak byl zcela zadarmo.

Jenže tato skutečnost ještě neznamená, že by v Barceloně měl na tuty skončit. Už minulou sezónu totiž Filipe Luis jednal o přestupu do Paris St. Germain a francouzský klub projevuje o hráče zájem i nadále. Ve hře je prý i Juventus Turín.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Alba ještě nějaký ten rok vydrží,takze zapojovat postupně někoho mladšího by bylo rozumnější a ne back up na 2 sezóny.Mate někoho takového v B týmu?Někoho jako Regulion Smajlík 7 Smajlík 6

Collector
COKO - 23.02. Odpovědět

Miranda. Cucurella kterému se teď daří bude přestupovat do Eibaru po sezoně. Největší hovadina byla nechat odejít Grimalda.

COKO

O Cucurellovi už jsme tu měli diskuzi a tehdy jsem nabyl dojmu,že na Barcu to není úplně ono.Benfiku nesledují,ale letos v Champions league jsem ji 1x viděl a tam hrál velice solidně.V tomhle se mi líbí způsob,který už se Realu několikrát vyplatil a to prodat hráče s možností zpětného odkupu

Collector
COKO - 23.02. Odpovědět

Miranda!!!

COKO

Valverde pryč někdo schopný kdo dá šanci mladým jako trenér a žádné zbytečné přestupy už by bylo na čase to trošku srovnat bohužel to teď asi není možné.

MESSIFCB

Valverde by nejradši měl celej tým z třicátníku on má odpor k mladým hráčům vůbec nechápe, jak ho mohli někdy angažovat. Je to hrozná doba pro Barcu s Valverdem a Bartomejem, který si ho tam snaží za každou cenu udržet.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články