Zpět na » Primera Division » Barcelona neplánuje novou smlouvu pro Rakitiće, vypadá to na odchod

Primera Division - Barcelona neplánuje novou smlouvu pro Rakitiće, vypadá to na odchod

Barcelona neplánuje novou smlouvu pro Rakitiće, vypadá to na odchod © as.com - Ivan Rakitić

0

Líbilo se

13.02. - Budoucnost záložníka Barcelony Ivana Rakitiće je v tuto chvíli zahalena hustou mlhou. To, jestli bude i v příští sezóně důležitou součástkou katalánského celku, vám v tuto chvíli nezaručí vůbec nikdo. A to přesto, že sám chorvatský fotbalista touží zůstat a nikam jinam jít nechce. Jenže vedení klubu odmítá hráči prodloužit a vylepšit smlouvu.

Ivan Rakitić nikdy neskrýval svoji touhu zůstat v Barceloně. Líbí se mu život ve městě, stejně tak jako fotbalová kariéra v jednom z nejlepších klubů světa. S týmem má smlouvu až do roku 2021, nicméně rád by ji prodloužil s vidinou toho, že jednoho dne na Camp Nou pověsí kopačky na hřebík. Loni váhal nad nabídkou z PSG, která by mu zaručila dvojnásobný plat, co má v Barceloně. Ale zůstal, přesvědčil ho rozhovor s trenérem Valverdem.

Už v ten moment požadoval po Barceloně vylepšení smlouvy, ale vedení ho odmítlo. Situace se nezměnla ani po několika měsících. Management má jasno, ať zůstane, ale vzhledem k výdajům mu nový, lepší kontrakt nabídnout nemůže," popisuje smýšlení vedení azulgranas deník SPORT.

V příštích týdnech se situace může vyhrotit. Rakitić zůstává stěžejní postavou Valverdeho a kolem něj už se začínají motat Chelsea, Manchester United, Bayern, Juventus a také Inter Milán. Rakitić moc dobře ví, že přijdou nabídky a v posledních týdnech zatlačil i na prezidenta Bartomeua, aby mu prodloužil smlouvu. Bartomeu je totiž jeho poslední šance, v plánech sportovního vedení položka Rakitić bohužel nefiguruje. Pokud Bartomeu nezasáhne, lépe řečeno nepřesvědčí sportovní vedení klubu, Rakitić zřejmě začne přemýšlet nad možnostmi odchodu," míní katalánský deník.

Barcelonské vedení přemýšlí zhruba v tom směru, že příchod Frenkieho de Jonga, který stál kasu 86 milionů eur, zajistí kontinuitu sportovního projektu a navíc prodej Rakitiće by mohl vygenerovat 65 milionů eur zisk. Minimálně.

Teď si daly všechny zainteresované strany v jednáních pauzu. Znovu obnovit by se měly na konci sezóny. Pokud totiž direktiva klubu zásadně neobrátí, v letošním účetním roce určitě Rakitić novou smlouvu nepodepíše. Po skončení ročníku se bude hrát buď anebo. Svůj určitý vliv by mohlo mít i rozhodnutí Valverdeho, i když ví, že to bude velmi komplikované. Rakitić už udělal maximum. Dal najevo, že by chtěl zůstat a svůj osud tak vložil do rukou klubu.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

svoje najlepsie ma uz zasebov...predaj by bol vhodny..na barcu uz tuto sezonu nema a pojde to uz asi len dole...co je skoda,pretoze ho mam moc rad lebo je to obrovsky simpatak ..ale je to podla mna fakt

cica310584
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články