Zpět na » Primera Division » Nechápu, že takový hráč jako Isco nehraje, diví se Van der Vaart

Primera Division - Nechápu, že takový hráč jako Isco nehraje, diví se Van der Vaart

Nechápu, že takový hráč jako Isco nehraje, diví se Van der Vaart © cnn.com - Rafael van der Vaart

3

Líbilo se

13.02. - Dnes večer se v amsterdamské aréně, která je nedlouho pojmenovaná po legendárním Johannu Cryuffovi, utkají v rámci osmifinále Ligy mistrů Ajax a Real Madrid. Třináctinásobný držitel trofeje a vítěz třech posledních ročníků je řazen mezi favority. To si myslí i záložník Rafael van der Vaart, fotbalista, který v minulosti oblékal dresy obou dnešních soupeřů.

Ajax určitě bude chtít odehrát důstojné utkání, je to skvělé mužstvo. Ale Real je Real. Má teď dobrou formu a ukázal to v madridském derby. Naproti tomu Ajax nenaznačil úplně ideální pohodu, když o víkendu klopýtl. Podle mě je Real favoritem, aby měl Ajax šanci, musí hrát jako na podzim proti Bayernu," domnívá se holandský záložník, který už ale kopačky pověsil na hřebík.

Žiji teď v Dánsku, protože tu moje přítelkyně hraje házenou. Pracuji jako komentátor pro holandskou televizi a moc se mi to líbí. Občas jsem asi tvrdý, ale snažím se být při svém hodnocení pozitivní."

Středem pozornosti během dnešního zápasu bude určitě záložník Frenkie de Jong, kterého minulý měsíc koupila Barcelona, do jejíhož týmu se přestěhuje v létě. Dává hodně gólů, s míčem u nohy je nejlepší hráč v Holandsku. Myslím si, že z toho důvodu je pro něj Barcelona tím nejlepším týmem, kam mohl přestoupit."

V jeho bývalém klubu, Realu Madrid, v současné době moc nehraje záložník Isco, což Van der Vaart nemůže pochopit. Vypadá jako já, zdá se mi podobný, nepříliš vysoký s dobrou technikou. Všichni potřebují hráče, jako je on. Vůbec nechápu, proč nehraje. Jsem jeho velkým zastáncem," přiznává holandský exfotbalista.

Naopak velkou radost mu dělá osmnáctiletý útočník Vinícius. Je úžasné, jak hraje. Má rychlost, techniku...všechno. Ajax s ním bude mít problémy a Real si to bude užívat. Má důvěru a nakonec bude dávat spoustu gólů. Vzpomínám si na to, jak jsem trénoval s velkými střelci, jako byli Rubén Castro nebo Ruud van Nistelrooy a kéž by jednou byl před bránou takový jako oni."

Van der Vaart vidí problém současného Realu Madrid v tom, že se doposud nenašla náhrada za Cristiana Ronalda a že absence portugalského fotbalisty je stále velmi citelná. Dával neuvěřitelné množství gólů, to bylo důležité. To ještě Real nedokázal vyřešit. Dřív, když hráli špatně, věděli, že je tam Ronaldo. Aby vyhrávali tituly, je takový hráč nezbytný."

Na závěr ještě přidal malou perličku ohledně jeho možného angažmá v konkurenčním klubu. Ano, v 16 letech jsem měl nabídku z Barcelony, ale tehdy jsem řekl ne, protože mým snem bylo hrát za Ajax."


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tenhle vořežprut ať radši drží hubu. Smajlík 12

NoIscoNoDisco

Mě se před přestupem do Realu v Hamburku děsně líbil Smajlík 2

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články