Zpět na » Primera Division » Madridské derby ovládl Real, v tabulce už je druhý

Primera Division - Madridské derby ovládl Real, v tabulce už je druhý

Madridské derby ovládl Real, v tabulce už je druhý © as.com - Sergio Ramos

1

09.02. - REVIEW Madridu v této ligové sezóně vládne Real. Bílý balet totiž po domácí podzimní remíze 0:0 dokázal vyhrát odvetu na Wanda Metropolitano 3:1. V prvním poločase dostal hosty nejprve do vedení Casemiro, po vyrovnání Griezmannem vrátil výhodu Blancos Sergio Ramos z penalty. Dvacet minut před pak výhru pojistil střídající Gareth Bale.

Atlético Madrid 1:3 Real Madrid

Góly: 25. Griezmann - 16. Casemiro, 43. z penalty Ramos, 74. Bale

ČK: 80. Thomas

Atlético Madrid: Oblak - Arias, J. Giménez, Godín, Lucas Hernández - Á. Correa (67. Rodri), Saúl, Thomas, Lemar (60. Vitolo) - Morata (73. N. Kalinić), Griezmann.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Reguilón - Kroos (84. Ceballos), Casemiro, Modrić - L. Vázquez, Benzema (89. Mariano), Vinícius Júnior (57. Bale).

Do madridského derby vstoupilo lépe domácí Atlético. Prvních deset minut nepustilo Real ke slovu, ovšem maximem byla střela vedle Lemara. Na to hned vzápětí odpověděl nepřesnou ránou Modrić. První střela Bílého baletu na branku už ale byla gólová. Po rohu vyhrál hlavičkový souboj Ramos a Casemiro ve vzduchu ekvilibristicky stříhl nohama a Oblak neměl šanci - 0:1.

Brazilec Vinícius pak předvedl několikrát své umění, ovšem gólový efekt z toho nepramenil. Naopak, na druhé straně hřiště ve 25. minutě vyslal Correa do sóla Griezmanna a ten prostřelil Courtoise mezi nohama. Celou akci ale ještě musel posvětit VAR.

Další klíčová akce, kterou posuzovalo video, měla velký vliv na další průběh zápasu. Zkoumalo se totiž, jestli Giménez fauloval pronikajícího Viníciuse ještě před vápnem, nebo až uvnitř. Nakonec rozhodčí nařídil penaltu, kterou specialista Ramos proměnil a do kabin šel s náskokem Real.

Po přestávce se snažilo Atlético o vyrovnání. Nejprve Morata mířil z úhlu mimo, mezi tři tyče se nevešel ani pokus Griezmanna. Až v 54. minutě domácí stadion explodoval radostí. Do sítě totiž dostal míč Morata, jenže branku VAR nakonec neuznal kvůli ofsajdovému postavení někdejšího útočníka Realu Madrid. Blízko vyrovnání byl i po hodině hry Giménez, jeho tvrdou ránu z ostrého úhlu vyrazil Courtois.

V podstatě první ohrožení branky Atlética ve druhé půli přišlo až v 73. po hlavičce Benzemy. Hned vzápětí ale podnikli hosté brejk, Modrić vysunul Balea, který křížnou střelou na zadní tyč rozhodl o výhře.

Závěr zápasu navíc Bílý balet dohrával v početní výhodě, když se v 80. minutě nechal vyloučit Thomas. Pár minut před koncem ještě výbornou šanci zazdil Bale, ale Real už to mrzet nemuselo.

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.