Zpět na » Primera Division » Dva brazilské protipóly Realu Madrid: Vinícius v nebi, Marcelo v pekle

Primera Division - Dva brazilské protipóly Realu Madrid: Vinícius v nebi, Marcelo v pekle

Dva brazilské protipóly Realu Madrid: Vinícius v nebi, Marcelo v pekle © FotbalPortal.cz - Vinícius a Marcelo

1

Líbilo se

07.02. - VIDEO Nestranný fanoušek fotbalu si při sledování El Clásica musel včera libovat, když viděl po hřišti běhat 18letého Brazilce Viníciuse Júniora oděného do bílého dresu Realu Madrid. I podle hodnocení expertů patřil včera k tomu nejlepšímu, co se pohybovalo po trávníku Camp Nou. První opravdu velký zápas své kariéry zvládl s naprostou grácií.

Bylo vidět, že tenhle kluk se prostě nebojí, neschovává, nerozhodí ho ani kulisy největšího evropského stadionu Camp Nou, které byly naplněny k prasknutí. Z Viníciuse roste budoucí velká hvězda madridského klubu.

To, že je aktuálně Karim Benzema nepostradatelným a o jeho přítomnosti v sestavě není žádných sporů, bylo zřejmé. U Viníciuse se před derby nevědělo, jestli ho náhodou trenér Solari neschová na střídačku a nepošle ho do hry jako pověstného žolíka, aby mu atmosféra velkého duelu nesrazila vaz.

Ovšem Solari ukázal, jak je pro něj mladý Brazilec v tuto chvíli důležitý. Víc než Bale, víc než Asensio či Isco. Bez rozpaků ho postavil od začátku souboje s Barcelonou a rozhodně nelitoval. Vinícius perlil, jeho spolupráce s Benzemou je perfektní.

Nicméně přeci jen se u něj musí přidat malé ale...Vzhledem k jeho věku ještě nedokáže skvělé šance do který se dostane řešit optimálně. Během včerejšího zápasu bylo několikrát patrné, jak pro svoji mladickou nerozvážnost místo vhodnější přihrávky střílel, jindy mu zase nesedla koncovka.

Ovšem všichni si musí uvědomit, že Viníciusovi je teprve 18 roků. Ano, jen 18. A to, co v tomto věku předvádí, je úchvatné. A postupem času, až nabere potřebné zkušenosti, jistě nastane progres i v tomto ohledu. „Nepřekvapuje mě, protože ho znám od chvíle, co přišel, je to 18letý kluk a že hraje tímto způsobem, je úžasné, to se moc často nestává. Má na tom zásluhu on i jeho spoluhráči, kteří mu pomáhají, aby mohl zářit," uvedl trenér Solari.

Naopak jiný Brazilec Marcelo opět nezanechal dobrý dojem poté, co mu Solari dal přednost na levé straně obrany před Reguilónem, jehož posadil jen na tribunu. „Ve chvíli, kdy Busquets pochopil, že Marcelova zóna bude ta slabší, začal Malcom svému krajanovi vytvářet velké problémy. Někdy proto, že se nestíhal vrátit, jindy proto, že tam vůbec nebyl. Barcelona se začala výkonnostně zvedat na základně toho, že svoje útoky zakládala po pravé straně. Nejlépe vystihuje problémy, které aktuálně Real Madrid s Marcelem v sestavě má, akce předcházející vyrovnávacímu gólu na 1:1. Daleko od místa, kde by měl být, při akci, která se odvíjela na druhé straně. Nakonec to byl Carvajal, obránce jenž brání opačnou stranu, který blokoval střelu barcelonského útočníka," poznamenal Pablo Polo z deníku Marca.

Diplomaticky se k Marcelovi vyjádřil i trenér Realu Madrid, který pouze poznamenal: Je příkladem a vždycky staví Real Madrid nade všechno. Pracujeme na tom, abychom našli nejlepší verzi všech hráčů." Když byl dotázán na jeho výkon na Camp Nou, jen prohlásil: Děkuji," a následovala další otázka.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
M10R10 - 07.02. Odpovědět

kde byl nejlepsi hrac sveta?

M10R10
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články