Zpět na » Primera Division » Piqué: Na to, že pískal Mateu Lahoz, je to dobré, ale Ramos měl být vyloučen

Primera Division - Piqué: Na to, že pískal Mateu Lahoz, je to dobré, ale Ramos měl být vyloučen

Piqué: Na to, že pískal Mateu Lahoz, je to dobré, ale Ramos měl být vyloučen © as.com - Gerard Piqué

0

07.02. - Včera se Barcelona a Real Madrid rozešly v úvodním semifinálovém zápase Copa del Rey smírně. Každý klub vstřelil po jedné brance a šance na postup do finále jsou tak pro oba kluby stále otevřené. V podstatě se dá říci, že každému soupeři patřil jeden poločas, Realu ten první, Barceloně druhý.

Jenže s takovým hodnocením úplně nesouhlasí Gerard Piqué. Do zápasu jsme vstoupili trochu ospale, to je fakt. Na začátku měli zápas pod kontrolou, ovšem takovou dominanci je možné označit za fiktivní, protože Ter Stegen prakticky nemusel zasahovat. Jen mi vyjmenujte zásahy Marca v prvním poločase...V první půli střela zpoza vápna a pak už žádný. Jinak asi nejde, aby jste měli nad Realem Madrid kontrolu celých 90 minut."

Barcelonský obránce se vyjádřil i k rozhodčímu Mateu Lahozovi, a byl hodně sarkastický. „Na to, že nás dneska pískal Mateu Lahoz, to bylo vcelku dobré, dobrý zápas z jeho strany. Vzhledem k jeho osobě můžeme být spokojeni. Je ale pravda, že Ramos měl být vyloučen. Dá se to ale vyložit i tak, jak udělal rozhodčí."

Hlavním předzápasovým otazníkem bylo, jestli do El Clásica nastoupí Leo Messi od začátku zápasu. Ten s pohmožděninou nakonec zůstal od úvodního hvizdu jen na lavičce náhradníků a do hry zasáhl až po hodině hry. Leo na to byl dobře, ale raději jsme nechtěli riskovat, vzhledem k tomu, v jaké fázi sezóny se nacházíme. Měl menší bolesti, tak jsme se rozhodli, že takhle to bude nejlepší," řekl trenér Valverde.

Gól v úvodních minutách vás pochopitelně poznamená. První držení míče, které měli, bylo dlouhé, také druhé. Dali nám gól, ale to se může stát. Postupně jsme ale začali hrát a vytvářet si nebezpečné šance. Potom už byl zápas náš a dokázali jsme vyrovnat. Zažívali jsme odlišné pasáže během zápasu," poznamenal.

Postup je nadále otevřený, není jasný favorit," řekl trenér, který pochválil výkon obránce Semeda. Každý hráč, který k nám přijde, má zpočátku obtíže, není to pro nikoho jednoduché dostat se do tempa, i proto, že se pohybujeme na omezeném prostoru. Někdy měl větší problémy, ale má velký potenciál. Je velmi rychlý a soupeř přes něj obtížně přechází. Jsme z něj nadšeni."

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.