Zpět na » Primera Division » Rozhodne se až v odvetě. Barcelona se s Realem rozešly smírně

Primera Division - Rozhodne se až v odvetě. Barcelona se s Realem rozešly smírně

Rozhodne se až v odvetě. Barcelona se s Realem rozešly smírně © as.com - Barcelona se rozešla s Realem nerozhodně

1

06.02. - REVIEW Úvodní zápas semifinále Copa del Rey mezi Barcelonou a Realem Madrid vítěze nepoznal a o postupujícím do finále soutěže se tak rozhodně až v odvetě, která se bude hrát na madridském stadionu za tři týdny. Madridský klub vstoupil do zápasu lépe, už v 6. minutě gólem Vázqueze vedl, ve druhé půli se ale Barcelona zlepšila a v 57. minutě vyrovnala díky Malcomově trefě.

Barcelona 1:1 Real Madrid

Góly: 57. Malcom - 6. L. Vázquez

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Busquets, Rakitić (62. Vidal), Arthur - Malcom (76. Aleñà), Suárez, Coutinho (63. Messi)

Real Madrid:
Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Llorente (63. Casemiro), Modrić, Kroos - Lucas Vázquez (84. Asensio), Benzema, Vinícius (63. Bale)

Real vstoupil do El Clásica, které Messi zahájil jen na lavičce, velmi dobře. Už po čtyřech minutách Kroos po přihrávce Viníciuse vyprášil rukavice Ter Stegena. Brzy poté už Bílý balet vedl 1:0. Vinícius přenesl hru zleva napravo, Alba na centrovaný míč nedosáhl, Benzema stačil míč posunout pod sebe a Vázquez, kterého neubránil Lenglet, otevřel skóre.

Pokud nebudeme počítat pokažené sólo Malcoma, jež navíc anuloval asistent rozhodčího pro ofsajd, poprvé ohrozila madridskou branku Barcelona až ve 26. minutě, kdy po rozehraném trestném kopu hlavičkoval kousek nad branku Piqué. Ve 32. minutě dokonce Rakitić po rohu napálil břevno. Jenže vzápětí ohrozil barcelonskou svatyni znovu Real, Vinícius ale nejprve špatně přihrál Benzemovi a pak z další akce střílel nad. Do poločasu ještě Navas skvělým zásahem vytěsnil umístěnou Suárezovu ránu na rohový kop.

Po pauze se výkon domácí Barcy mnohem zlepšil. Nejprve zkoušel střelecké štěstí Coutinho, ovšem mířil nad. V 57. minutě už se ale naplněné tribuny Camp Nou dočkaly. Jordi Alba sprintoval za míčem, o zlomek sekundy u něj byl ale dříve Navas, vyrazil ho ale jen k Suárezovi, který okamžitě vypálil do tyče. Balónu se následně zmocnil Malcom a ten už ho do odkryté branky dokázal nasměrovat. 1:1.

Po hodině hry se do hry zapojil i Messi a s jeho přítomností převaha Barcelony ještě vzrostla. Vyložené šance ale nepřicházely. Do nebezpečné situace se v 77. minutě právě po pasu Messiho řítil Aleñà, ale střelu si dlouho připravoval a obrana Realu stačila zasáhnout.

Náznak příležitosti měl i Real tři minuty nato. Ter Stegen musel vyběhnout z branky proti Benzemovi, Francouz ještě přihrál Baleovi, který mohl střílet do odkryté branky, ale udělal kličku navíc a Semedo mu střelu překazil.

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.