Zpět na » Primera Division » Real Madrid se přiblížil druhému místu, Alavés porazil 3:0

Primera Division - Real Madrid se přiblížil druhému místu, Alavés porazil 3:0

Real Madrid se přiblížil druhému místu, Alavés porazil 3:0 © marca.com - Karim Benzema

0

03.02. - REVIEW Real Madrid dokázal vyhrát v zápase 22. kola nad Deportivem Alavés 3:0. Do vedení dostal Los Blancos Karim Benzema, ve druhé půli pak skóre navýšili Vinícius a Mariano Díaz. Vzhledem k tomu, že Atlético Madrid prohrálo na Betise 0:1, ztrácí už Bílý balet na druhou pozici jen dva body.

Real Madrid 3:0 Alavés

Góly: 30. Benzema, 80. Vinícius, 90.+1. Mariano

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Nacho, Ramos, Reguilón - Modrić, Casemiro, D. Ceballos - Bale (63. Asensio), Benzema (75. Mariano), Vinícius Júnior (87. Isco).

Deportivo Alavés:
Pacheco - Vigaray, Maripán, Laguardia, R. Duarte - Wakaso, Pina, García (81. Guidetti) - Burgui (68. Rolán), Calleri (81. Sobrino), Jony.

Jednoznačná převaha Realu Madrid v zápase proti Alavésu se úplně neodrážela ve vytvořených šancích. Během úvodních 45 minut to byly v podstatě jen střely ze střední a delší vzdálenosti, jimiž se Bílý balet pokusil ztéci branku svého bývalého hráče Pacheca. Ať už šlo o pěknou ránu Benzemy v 9. minutě, která po přihrávce Viníciuse jen těsně minula levou tyčku branky, nebo střelu Viníciuse.

Ten pálil v 16. minutě z velmi výhodné pozice, ale přímo doprostřed branky a Pachecovi tak zásah značně usnadnil. Pěknou střelou, která jen o centimetry přelétla horní tyčku, se prezentoval Reguilón, jenž na levé straně obrany dostal podle očekávání přednost před Marcelem.

Úvodní branku vstřelil až v 30. minutě útočník Karim Benzema, který je poslední zápasy v laufu. Z levé strany mu poslal střílený centr právě Reguilón a pro francouzského forvarda bylo lahůdkou trefit z malého vápna odkrytý prostor v brance Alavésu.

Druhá půle začala mnohem ofenzivněji naladěným Alavésem. První střelu vyslal hned pár sekund po začátku Jony, v 53. minutě pálil pro změnu do boční sítě Calleri, v 66. zas pořádně prověřil Courtoise opět Jony. Nabito měl ale i Real, střely z kopaček jeho hráčů ale létaly spíše vedle nebo nad. Vinícius, Bale, Benzema, Asensio, ti všichni měli vychýlenu mušku.

Definitivní pojistku pod výhru Realu Madrid přidal až v 80. minutě Vinícius Junior. Centr z pravé strany nedokázal odkopnout Vigaray a míč z kopačky Brazilce zamířil za brankovou čáru. V 83. minutě mohl hostující celek snížit, ale Maripán hlavou mířil jen těsně vedle. Dvě minuty nato ještě Vinícius prostrčil do šance Odriozolovi, ale Pacheco mu zkazil gólovou radost. Stejně tak mu ji zkazil i chvíli poté asistent rozhodčího, který mu neuznal gól po pase Casemira kvůli ofsajdu. Třetí branku v nastaveném čase přidal po krásné trefě hlavou Mariano.

Další výsledky 22. kola Primera División:

Huesca - Valladolid 4:0 (19. Gallego, 50. Pulido, 53. Moi Gómez, 77. Ávila)
Levante - Getafe 0:0
Real Sociedad - Athletic Bilbao 2:1 (16. Oyarzabal, 45. Willian José - 82. Raúl García)
Barcelona - Valencia 2:2 (40. z penalty a 66. Messi - 25. Gameiro, 33. Parejo z penalty)
Celta - Sevilla 1:0 (73. Yokuşlu)
Villarreal - Espanyol 2:2 (37. Iborra, 65. Cazorla z penalty - 76. Bonera vlastní, 81. Rosales)
Betis - Atlético Madrid 1:0 (66. Canales z penalty)
Eibar - Girona 3:0 (46. a 57. Charles, 37. Peña)

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.