Zpět na » Primera Division » Přestupové okno ve Španělsku? Žádné bomby. A utrácelo se méně než loni

Primera Division - Přestupové okno ve Španělsku? Žádné bomby. A utrácelo se méně než loni

Přestupové okno ve Španělsku? Žádné bomby. A utrácelo se méně než loni © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

01.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Včera se odpískalo lednové přestupové okno v pěti velkých ligách starého kontinentu, tu španělskou pochopitelně nevyjímaje. Při zběžném ohlédnutí zjistíme, že během jednoho měsíce žádné velké přestupové bomby nevybuchly a především že kluby utrácely o hodně méně než loni.

Loňskému lednu kraloval v Primera División příchod Phiippeho Coutinha z Liverpoolu do Barcelony za 160 milionů eur. Neskutečný výdaj za hráče, který teď zuby nehty bojuje o post v základní sestavě. Nicméně i tak to byla jen zhruba polovina výdajů, které kluby La Ligy v lednu 2018 vynaložily na vylepšení svých kádrů. Suma sumárum výdaje činily 316 milionů eur. Absolutní rekord.

Letošek byl proto v tomto ohledu o hodně skromnější (83 milionů eur). Nejdražšími novými tvářemi byli Brahim Díaz, který posílil po přestupu z Manchesteru City madridský Real (17) a Diego Laínez, jenž se přesunul z mexického klubu América do Betisu Sevilla - 14 milionů eur. Pozornost si určitě vysloužil i transfer útočníka Álvara Moraty z Chelsea do Atlética Madrid. Španělský útočník přišel na rok a půl hostovat a klub za jeho zapůjčení zaplatil zhruba 7,5 milionů eur.

Hlouběji do peněženky pak musel sáhnout ještě Villarreal, který z Leicesteru koupil bývalého hráče Sevilly Vicente Iborru za 10 milionů eur. Zajímavým přestupem, v tomto případě hodně překvapivým, byl i ten Kevina Prince Boatenga, jenž bude minimálně do konce sezóny hostovat v Barceloně, který tak zaplácl volné místo útočníka po odchodu Munira. Pikantní nádech má i hostování někdejšího talentu madridského Realu Jesého v dresu Betisu, kam ho zapůjčilo PSG. Loni mu už podobné půlroční hostování v jiném španělském klubu, Las Palmas, příliš nevyšlo.

A důvod toho, že letos byly kluby při utrácení za nové hráče mnohem opatrnější? Podle expertů je to především přetrvávající inflace přestupového trhu a pak také platový strop, který španělská liga přísně kontroluje a kvůli němuž musely některé kluby (Atlético) nejprve uvolnit hráče, aby mohly přivést nové.


Přehled lednových přesunů v Primera División


Poznámky: ceny jsou v milionech eur, cedido = hráč na hostování, vuelve tras cesión = návrat z hostování, desconocido = údaj neznámý

(zdroj: mundodeportivo.com)

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 01.02. Odpovědět

že se pan Preisler nezmíní jak se daří Turanovi v turecku když už dělá tyhle huráčlánky...... Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Zedman - 01.02. Odpovědět

Stopka už mu skončila, tak už asi hraje než zase někoho zmlátí. Myslím že v Atleticu se smějí ještě teď.

Zedman
Wazz - 01.02. Odpovědět

pujde si nejspíš na 12 let hačnout do kriminálu Smajlík 10

Wazz
Wazz - 01.02. Odpovědět

http://www.sportbible.com/football/news-arda-turan-facing-up-to-12-and-a-half-years-in-prison-201901 30

Wazz
Wazz - 01.02. Odpovědět

dement no Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články