Zpět na » Primera Division » James nechce zůstat v Bayernu. Půjde klub proti jeho vůli? Nechá si ho Real Madrid?

Primera Division - James nechce zůstat v Bayernu. Půjde klub proti jeho vůli? Nechá si ho Real Madrid?

James nechce zůstat v Bayernu. Půjde klub proti jeho vůli? Nechá si ho Real Madrid? © FotbalPortal.cz - James Rodríguez

2

Líbilo se

29.01. - Fotbal přináší nečekané zvraty. Pořádný kotrmelec ve vývoji situace se nakonec může týkat i kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze. Ten v současné chvíli hostuje v Bayernu Mnichov a jeho budoucnost je zatím ve hvězdách. Tedy z pohledu jeho současného zaměstnavatele. James má totiž jasno.

Jak uvedl deník Marca, James Rodríguez není v Bayernu Mnichov spokojený. Za pár měsíců vyprší jeho dvouleté hostování z Realu Madrid a podle informací madridského plátku už dal hráč najevo vedení bavorského klubu, že v Allianz Areně dál zůstávat nechce.

Jenže konečné rozhodnutí nezáleží pouze na něm. Bayern má totiž do 15. června čas se rozhodnout, jestli uplatní přestupovou opci na kolumbijského fotbalistu, která je vyčíslena na 42 milionů eur.

Takový krok se v tuto chvíli zdá velice nepravděpodobný. James si nesedl s trenérem Nikem Kovaćem, který ho nepovažuje za klíčového hráče. Navíc vedení už plánuje novou sezónu a do budoucího projektu asi Kolumbijec úplně nezapadá. Ačkoliv trenér a také sportovní ředitel Salihamidžić uvedli, že následující měsíce jsou pro Jamese zkouškou. Jen na jeho výkonech bude záviset, jestli ho Bayern koupí nebo ne.

Jenže to, že s Jamesem Bayern nebude počítat do příští sezóny, ještě neznamená, že by ho nekoupil. Hodně se probírá hypotéza, že by opci na přestup uplatnit mohl, aby ho následně prodal. Ovšem cena 42 milionů eur se v tuto chvíli zdá vzhledem k Jamesově kreditu lehce nadsazená. Nicméně Bayern by mohl s Realem dojednat snížení této sumy.

V opačném případě by se Kolumbijec vrátil do Realu Madrid, ale ani tam se s níme zřejmě příliš nepočítá. Nebo alespoň není v podstatě vůbec zmiňován, pokud se v médiích probírá složení kádru Bílého baletu pro sezónu 2019-20. O hráče už ale teď v zimě například projevil zájem londýnský Arsenal a také i jiné kluby. Každopádně z 80 milionů eur, které za něj Real utratil v roce 2014, už asi neuvidí ani půlku.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 29.01. Odpovědět

Hmm a kde jsou teď ti experti na opce?

Zedman

Docela zklamání na to jak to sním vypadalo že začátku.

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články